BİLSEM Kursları 2022 Yılında Ne Zaman Başlayacak?

BİLSEM Kursları 2022 için önemli bir duyuru Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinden geldi. BİLSEM tarihleri ile ilgili uzun süredir devam eden süreçte artık sona geliniyor. BİLSEM 2022 kurs tarihleri ile ilgili açıklama geldi.

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, 2021-2022 eğitim öğretim yılı BİLSEM yaz okullarına ilişkin kılavuzun illere gönderildiği, kurslara 2-12. Sınıflardaki tüm öğrencilerin başvurabileceği belirtildi.

BİLSEM yaz okulu 2022

Bakan Özer, mevzuya ilişkin açıklamasında, öğrencilerin okullarının bulunduğu il ve ilçe sınırları dışındaki BİLSEM’lerde açılacak kurslara da başvuru yapabileceğini belirtti.

“Öğretmen başvuruları 13-17 Haziran’da, öğrenci başvuruları 25 Haziran-2 Temmuz arasında alınacak. Kurslar, 18 Temmuz’da başlamış olacak, 14 Ağustos’ta sona erecek.” bilgisini paylaşan Özer, öğrencinin başvurmuş olduğu BİLSEM’lerin bünyesinde hangi imalathane yahut ders var ise onlardan kurs açılacağını bildirdi.

Özer, kurs için 10 öğrencinin müracaat yapması gerektiğini belirterek, “Öğrencilerimiz en çok 2 farklı imalathane/ders grubundan yaz okuluna devam edebilecek. Dersler, hafta içi ve cumartesi günleri, günde 2 saat haftada 8 saat olarak düzenlenecek. Yaz okulu, toplam 4 hafta sürecek. Dersler, 40 dakika olacak.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et