BİLSEM değerlendirme sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı binlerce yetenekli çocuğun ve ailesinin beklediği duyuruyu yaptı. BİLSEM değerlendirme sonuçları açıklandı. Ön değerlendirme sonuçlarının bitmesinin ardından kayıt hakkı kazanan öğrencilerin bireysel değerlendirmeleri başlayacak.

3 Haziran’da bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrenciler bugünden itibaren BİLSEM değerlendirme sonuçları açıklandı.

BİLSEM değerlendirme sonuçları

Bakanlıktan konuya ilişkin gelen resmi açıklamada;

2021-2022 eğitim öğretim yılında bilim ve sanat merkezleri öğrenci tanılama ve yerleştirme sürecinde aday gösterilen 1,2,3 ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik ön değerlendirme uygulamaları kapsamında genel zihinsel yetenek alanı için Bildiren Sözel Olmayan Test, resim yetenek alanı için Görsel Algı Testi ve müzik yetenek alanı için Müzikal Yatkınlık Testi 19 Mart-8 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. Yetenek alanlarına ve sınıf düzeylerine göre bireysel incelemeye hak kazanan öğrenciler için belirlenen taban puanlar aşağıda belirtilmiştir.
Bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrencilerimiz 3 Haziran 2022 tarihinden itibaren giriş belgelerini kayıtlı oldukları okul müdürlüklerinden alabileceklerdir.
Bireysel değerlendirme sonucunda bilim ve sanat merkezlerine yerleşmeye hak kazanan öğrencilerimiz 2022-2023 eğitim öğretim yılından itibaren eğitimlerine başlayacaklardır.

ifadelerine yer verildi.

DEĞERLENDİRME SONUÇ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Bir Cevap YazınCevabı iptal et