Bilim Kurulu toplanıyor: Okullar kapanacak mı?

Koronavirüs pandemisi ile mücadelede ülkemiz adına durum kritik. Bir çok ilimizde vakalar patlama yaşadı. Bunun üzerine 29 Mart 2021’de Kabine tarafından yeni yasaklar devreye kondu. Alınan tedbirlerin nasıl etki göstereceği önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak olsa da, tedbirler arasında okulların bulunmaması tartışmaların odağına oturdu.

Bir çok yasağın geri dönmüş olmasına rağmen okullar ile ilgili herhangi bir yasaklama kararı alınmadı. Bu durum tartışmaları beraberinde getirdi. Okulların hala kapanma ihtimali olduğu kulislerde konuşulurken, bu konuda önemli bir toplantı bugün yapılacak.

31 Mart Çarşamba günü saat 17.00’da Bilim Kurulu toplanıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca liderliğinde bir araya gelecek uzmanlar bir çok konuyu değerlendirecek. Alınan tedbirler, tedbirlerden beklenen etki, aşılama takvimi ve okulların durumu bu konular arasında yer alacak.

OKULLAR KAPANACAK MI?

Kabine son yaptığı toplantıda okulları açık tutmaya karar verdi. Ama vaka sayıları neredeyse 40 bin sınırına dayanmış durumda. Virüsün geçirdiği mutasyonla birlikte daha bulaşıcı olmasının yanı sıra artık daha genç yaş gruplarını da etkiliyor olması endişelerin sebebi oldu.

Hal böyle olunca okullar için yeniden değerlendirmelerin başladığı gelen bilgiler arasında. Son olarak açıklama yapan Valilikler okulların açık tutulması kararını aldı. Fakat Bilim Kurulu’nun burada vereceği bir tavsiye karar durumu tersine çevirebilir.

Kurulun nasıl bir tavsiye vereceği akşam saatlerinde Fahrettin Koca’nın yapacağı açıklamalar ile netleşecek.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et