Bakan Selçuk’tan ek öğretmen ataması bekleyenlere güzel haber

2021 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 bin öğretmen ataması için başvurular geçtiğimiz haftalarda alındı. Sözleşmeli öğretmen alımı için süreç sona doğru yaklaşırken, atama bekleyen yüz binlerce öğretmen adayı için bir umut olabilecek ifadeler Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından sarf edildi. Böylece gözler bir kez daha ek öğretmen ataması olacak mı? sorusunun yanıtına döndü.

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerce Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ek öğretmen ataması talebi ayak üstü iletilmiş, fakat Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘yeterince öğretmen aldık, ihtiyacımız yok’ diyerek ek öğretmen ataması için kapıyı kapatmış.

Bir süredir umutlarını yitirmiş olan öğretmen adayları bir kez daha umutlandı. Bunun nedeni önceki gün Habertürk’te Kübra Par’ın konuğu olan Bakan Selçuk’un sözleriydi. Kübra Par, canlı yayında Bakan Selçuk’a ek öğretmen ataması beklentisini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘ihtiyacımız yok’ sözünü hatırlattı. Buna cevap veren Bakan Selçuk;

“Sayın Cumhurbaşkanının açıklaması kalabalık içerisinde ayak üstü bir konuşmaydı. Öğretmen ihtiyacı yok demedi. Salgın dönemiyle ilgili bir ifadeydi. Yoksa bizim öğretmen ihtiyacımız var. Emekli öğretmenlerimizden kaynaklı bir ihtiyaç var, ücretli öğretmenlerle ilgili bir ihtiyaç var. Ancak bütçe kısıtları nedeniyle daha az kadro var. Ak Parti tarihinde olağanüstü bir öğretmen alımı oldu. Üçte ikisi bu dönemde alındı. Bazen bütçe kısıtları nedeniyle böyle oldu ama bu öğretmen ihtiyacı yok anlamına gelmiyor.” şeklinde oldu.

Bu da ek öğretmen ataması bekleyen bir çok öğretmen adayını bir kez daha umutlandıran bir gelişme oldu.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et