Bakan Mahmut Özer’den Okullar İle İlgili Açıklama

Okulların açılmasına artık çok kısa bir süre kaldı. Nakillerin bitmesinin ardından yeni dönem hazırlıkları hızlanacak. Diğer taraftan okul kayıtlarında bağış istendiği haberleri yurdun dört bir yanından gelmeye devam ediyor. Bu konuda daha önce de açıklama yapan Mahmut Özer yine kesin bir dille uyardı.

Önümüzdeki yıl hazırlıkları ile ilgili konuşan Milli Eğitim Bakanı Özer, önümüzdeki süreçte kayıtların bitmesiyle önemli süreçlerin başlayacağına işaret ederken, kayıtta bağış isteyen okulları sert bir dille uyardı.

Mahmut Özer

BAĞIŞ KESİNLİKLE OLMAYACAK

Ankara’da 1 Mayıs 1992 yılında şehit olan İlhami Özenç’in adının verildiği ortaokulun açılışına katılan Bakan Özer bağış konusunda;

“Kesinlikle okula kayıtlarda bağış alınmayacak.” dedi. 65 okulun incelemeye alındığını bildiren Bakan Özer; , “Nasıl yardımcı kaynakla ilgili problemi kökünden çözmüşsek, bağışla ilgili problemi de çözeceğiz.” ifadelerini kullandı.

YAZ OKULLARI HAKKINDA

Yaz okullarının pandemi döneminde son derece faydalı olduğunu belirten Özer, kapanmaların bitmesinin ardından da yaz okullarının devam ettiğini, 1 milyon öğrencinin bu hizmetten faydalandığını ve son derece başarılı olunduğunu belirtti.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et