Bakan farklı söyledi MEB farklı: 18 Haziran’da karneler nasıl verilecek?

Bir Eğitim-Öğretim Yılı daha sona doğru yaklaşıyor. Bu yıl pandemi koşulları eğitim hayatında değişimlere neden oldu. Okullar Ekim ayında açıldıktan sonra pandemi nedeniyle sık sık kapanıp açıldı. Hal böyle olunca karneler verilse bile yaz boyu okul açık olacak. Normal Eğitim-Öğretim süresi 2 Temmuz’da sona erecek. 5 Temmuz-31 Ağustos arasında da telafi eğitimi olacak. 18 Haziran’da karneler e-Okul üzerinde yayınlanacak. Fakat 18 Haziran’da karneler nasıl verilecek? sorusu ile ilgili bir çelişki oldu.

RESMİ YAZI 21 HAZİRAN’DA VERİLECEK DEDİ

Bu yıl talep eden veli basılı karne almak için okula gidebilecek. Yani karneler her halükarda isteyene elden verilecek. Tüm karneler aynı zamanda e-Okul VBS sistemi üzerinde olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın bugün yayınladığı resmi yazıya göre karneler 21 Haziran’da basılı biçimde okul müdürlüklerinde hazır duracak.

ZİYA SELÇUK TEMMUZ’DA DEDİ

Fakat Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, karnelerin elden verilme tarihini 2 Temmuz 2021 olarak açıkladı. Böylece ortaya bir çelişki çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi yazısı geçerliliğini koruyor. Yani karneler 21 Haziran’da basılı biçimde elden verilebilecek.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et