Ay’a isim gönderme başvuruları alınıyor

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi, dünyaca bilinen ismi ile NASA bir kez daha Ay’a gidiyor. Soğuk Savaş döneminde, Sovyetler ile rekabeti dolayısı ile bir çok kez Ay’a insan göndermiş NASA, Artemis I görevi sonrası 50 yıl sonra bir kez daha uydumuza gidecek. Giderken yanında Dünya’dan isim listesi götürecek. Siz de Ay’a isim gönderme şansına sahip olabilirsiniz.

Eğer uzaya meraklıysanız NASA Artemis I görevi ile size Ay’a isim gönderme şansı sunacak. Artemis I görevi ilk aşamada insansız bir araç gönderecek. Sonradan insanlı uçuşlar başlayacak. Orion adlı roketin insansız ilk uçuşunda dünyadan talep edenlerin isimlerinin Ay yüzeyine götürülmesi söz konusu olacak.

AY’A NASIL İSİM GÖNDERİLİR?

Orion uçuşu öncesi NASA isim yazdırma başvurularını kabul ediyor. Ay ve uzay meraklıları için kaçırılmayacak fırsat için başvurular alınmaya başlandı.

İlk olarak https://www.nasa.gov/send-your-name-with-artemis/ bağlantısına tıklayın.

Ardından ‘GET BOARDİNG PASS’ yazan yere tıklayın.

Ay'a isim gönderme

First Name yazan yere adınızı, Last Name yazan yere soy adınızı yazın. PİN CODE yazan yere istediğiniz herhangi bir sayı yazabilirsiniz. Sayı en az 4, en fazla 7 haneli olabilir.

Ardından SUBMİT yazan yere tıklayın.

SUBMİT dediğinizde size bir Ay’a yolculuk bileti oluşturacak. Böylece isminiz artık Ay’a gitmiş olacak.

Normalde Şubat’ta fırlatılması beklenen ARTEMİS 1 ertelenmiş görünüyor. Sebebi ise fırlatma ve uçuş için henüz hazır olunmaması. Yeni ertelemenin ne zaman biteceği bilinmiyor. Fakat önümüzdeki bir kaç hafta içerisinde NASA’nın fırlatışını izleyeceğiz gibi görünüyor.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et