ASELSAN’ın Konya’daki lisesi öğrencilerine büyük fırsatlar sunacak

Türkiye’nin askeri teknoloji alanındaki lider kuruluşu ASELSAN bir çok kişinin hayallerini süslüyor. Genç, dinamik ve eğitimli beyinler yetiştirerek ülkenin gelişimine katkı sunmak isteyen ASELSAN, yurdun dört bir yanındaki girişimlerinin bir yenisini Konya’da gerçekleştirdi. Konya’da kurulan ASELSAN Konya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) yeni eğitim-öğretim yılı için hazırlıklarını tamamlamış durumda.

5 yıllık bir eğitim sürecine sahip olacak ASELSAN MTAL, Konya’daki alımlarını LGS tercihlerinde merkezi atama ile yürütecek. 60 kişilik bir kontenjanı elektrik-elektronik ve makine teknolojisi alanında ayıran ASELSAN MTAL ile ilgili konuşan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük; , “Staj, burs ve iş istihdamı konusunda ASELSAN Konya ile ortak çalışmalarımız devam edecek. Okulumuz çocuklarımızın istihdamı, geleceği ve her konuda çok değerli bir okul, öğrencilerimizi bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

YOĞUN İLGİ VAR

Velilerin de söz konusu okula ilgisinin büyük olduğuna işaret eden Konya İl Milli Eğitim Müdürü Büyük;

“Velilerimiz çocuklarının, savunma sanayisinde ülkemize hizmet etme noktasında yetişmesini istiyor. Okulumuzda da yabancı dil ağırlıklı bir yıl hazırlık eğitimi verilecek. Devamında uluslararası projeler ve faaliyetler yapılacak. Burası farklı, çok önemli ve marka bir okul olacak.” dedi.

BÜYÜK AVANTAJLAR SUNUYOR

Türkiye’nin en prestiji kurumlarından biri olan ASELSAN’ın Konya’daki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okuyacak öğrenciler geleceğin yüksek mühendis adayları olacak. Son derece kaliteli bir eğitim alacak olan öğrenciler ASELSAN’da istihdam şansı da bulacak. Ayrıca burs ve staj imkanı da sunulacak.

Lisenin 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı içerisinde faaliyete başlaması bekleniyor.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et