Ara tatil uzayacak mı? Milli Eğitim Bakanı Özer açıkladı

Ülkemizde ilk ve orta dereceli tüm okullar 12 Kasım Cuma günü okul bitiminden itibaren tatile girdi. Ara tatil ise resmi olarak 15 Kasım 2021’de başladı. 6 Eylül’deki yüz yüze eğitimin başlama kararının ertesinde ara tatil ile mola imkanı bulan öğrenci ve öğretmenler şimdi de ara tatil uzayacak mı? sorusuna yanıt aramaya başladı.

15 Kasım’da başlayan ara tatil resmi olarak bu Cuma sona erecek. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ara tatil ile ilgili önemli açıklamalar yaptı ve öğrencilere tüyolar verdi.

ARA TATİL UZAYACAK MI?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ara tatilin 9 gün süreceğini söyledi. Yani ara tatil uzamayacak. Ara tatil 19 Kasım Cuma günü sona erecek. Ardından 20-21 Kasım’da hafta sonu tatili yaşanacak. Hemen ardından okullar 22 Kasım Pazartesi günü moladan çıkacak ve öğrenciler ile öğretmenler 1.döneme kaldığı yerden devam edecekler.

Ara tatil uzamayacak ve ilk dönemin bitişine kadar okullar yüz yüze eğitime devam edecek. 2.Dönem de yüz yüze eğitim planlanıyor ve büyük sürprizler olmazsa uzaktan eğitime dönülmeyecek.

YÜZ YÜZE EĞİTİM UYARISI

Ara tatil sonrası ile ilgili açıklamalar yapan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ara tatil sonrası okullarda maske-mesafe ve temizlik kuralının işlemesi gerektiğinin altını çizdi. Bu kurallara uyarak yüz yüze eğitimin sağlıklı biçimde sürebileceğini belirten Özer, bunun doğrudan etkili bir faktör olduğunu vurguladı.

OKUYUN VE YÜRÜYÜN

Ara tatilde öğrencilerin kaynak kitap veya yardımcı kitap fark etmeksizin bolca kitap okuması gerektiğini aktaran Bakan Özer, yine sağlıkları için sıkça yürüyüş yapmaları gerektiğine dair tavsiyelerde bulundu.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et