Ara tatil sonrası okullar kapanacak mı? Okul olacak mı?

Koronavirüs salgını hayatlarımızı etkilemeye devam ediyor. Bir çok devlet son 2 yılda uyguladığı yoğun tedbirlerden vazgeçmiş gibi görünse de, hala bir çok açıdan virüsün gölgesinde yaşıyoruz diyebiliriz. Tedbirler azaldıkça vakalar artıyor. Bu durum ortaya vaka sayısında korkunç bir tablo çıkarıyor. Hedefte ise okullar var. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı açık tutmak istese de okullar kapanacak iddiası her gün tekrar ediliyor.

Koronavirüs sürecinde vaka ve vefat sayılarının hala yüksek olması okulları eleştiri oklarının hedefine oturtuyor. Halk arasında da okulların açık tutulamayacağına yönelik bir inanç hakim. Bu nedenle sıkça okullar kapanacak iddiası dillendiriliyor. İddialara göre Kasım’daki ara tatilden sonra okullar bir daha açılmayacak.

ARA TATİL SONRASI OKULLAR KAPANACAK MI?

Kasım’ın ortasında ara tatil olacak. Geçtiğimiz yıl ara tatil sonrası okullar bir daha açılamamıştı. Bu yıl da ne olacağı merak konusu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca okulların kapanacağı iddialarının çok artması üzerine açıklama yaptı. Bakan Koca ilk defa kesin konuşmadı ve vakaların belirli bir eşiği aşması durumunda kapanma olabileceğini söyledi. Fakat ara tatilden sonra demedi.

Bakan Koca açıklamasında;

“Günlük 60 bin, 70 bin vaka sayılarına sıçrama olması durumunda ise yeniden kapanma, okulların kapanması gibi tabloları gündeme gelme durumu söz konusu olabilir” ifadelerini kullandı.

Bu da okulların kapanma ihtimalini bir kez daha güçlendirmiş oldu. Elbette burada belirleyici unsur vaka sayıları olacak.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et