AÖL ek sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Açık lise ek sınav sonuçları için son dakika gelişmesi

Liseyi dışardan okumak isteyenlere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan açık lise fırsatından her yıl binlerce öğrenci faydalanıyor. AÖL olarak da adlandırılan açık lisede yeni dönem başlamadan önce adaylardan bir kısmı AÖL ek sınavlarına girdi. Bir çok adayın okul geçebilmesi için kritik olan AÖL ek sınavlarının ardından sınava katılım sağlayanlar AÖL ek sınav sonuçları için beklemeye başladı. Öte yandan açık lise ek sınav sonuçları ile ilgili açıklama geldi.

Eğitimini açık liseden alıp, açık lise mezunu olmak isteyen bazı adaylar 9-13 Ağustos tarihleri arasında açık lise sınavlarında ter döktü. Kredilerin de yükselmesini bekleyen adaylar için son derece kritik günler başladı. AÖL ek sınav sonuçları ne zaman? belli oldu.

AÖL EK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN?

Açık lisenin ek sınavlarının sonuçlarına dair Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinden henüz net bir açıklama yapılmadı.

Fakat ek sınav için ücret yatırıp sınava girmeyen adayların 27-29 Ağustos tarihleri arasında bir kez daha ek sınava girme şansı olacak. Daha önce sınava girmiş adayların sonuçlarının açıklanması da bu nedenle Eylül’ün ilk haftasını bulabilir.

AÖL 2.ek sınavlar 27-29 Ağustos’ta yapılacak.16-20 Ağustos 2021 tarihlerinde (2020-5 ek sınav için) herhangi bir nedenle kayıt yenileyemeyen öğrenciler ise 23-24 Ağustos 2021 tarihlerinde kayıtlarını yenileyip (kayıt ücreti yatırarak) 27 Ağustos 2021 tarihi saat 09.30’dan 29 Ağustos 2021 tarihi saat 23.59’a kadar yapılacak olan çevrim içi (online) sınavlara katılabilecek. Adaylardan yeni bir kayıt ücreti talep edilmeyecek.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et