AÖL 3.Dönem Sınavları ne zaman? AÖL 3.Dönem sınavları yüz yüze mi olacak?

Lise eğitimini açıktan okumak isteyenler için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan Açıköğretim Lisesi hizmete devam ediyor. Binlerce kişinin öğrencisi olduğu Açıköğretim Lisesi (AÖL) ilk 2 dönemi geçtiğimiz haftalarda sona erdi. Şimdi sırada AÖL 3.Dönem var. Yeni yıl öncesi son derece önemli görülen ve bazılarının mezuniyet için beklediği AÖL 3.Dönem Sınavları ile ilgili tarih duyurusu geldi. Milli Eğitim Bakanlığı son dakika açıklamasında AÖL 3.Dönem Sınav tarihleri için duyuru yaptı. Peki AÖL 3.Dönem sınavları internetten mi? Yüz yüze mi olacak? 

Açık lise sınavları her dönemde büyük rağbet görüyor. Geçtiğimiz iki dönem pandemi nedeniyle binlerce kişi AÖL sınavına internetten girdi. Fakat normalleşme döneminin başlaması ile birlikte soru işaretleri oluştu.

AÖL 3.DÖNEM SINAVI YÜZ YÜZE Mİ?

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen duyuruya göre AÖL 3.Dönem sınavları internetten yapılacak. Son 2 dönemde olduğu gibi öğrenciler yine AÖK Bilgi Yönetimi sistemi üzerinden giriş yapıp, Öğrenci Genel Bilgiler sekmesinde bulunan ‘Online Sınav Giriş’ sekmesine tıklayarak bilgilerini girip sınava katılabilecekler.

AÖL 3.DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Tüm sınavlar 3 Temmuz 2021’de başlayacak. Online olarak yapılacak sınavın başlama saati 09.30 olacak. Tüm sınavlar 7 Temmuz 2021 saat 23.59’da sona erecek.

Adaylar 4 gün içerisinde istediği gün ve saatte, istediği sınavı çözebilecekler. Her sınavda 20 soru bulunacağı açıklanan sınavlarda her ders için toplam verilecek süre 25 dakika olacak. Adaylar bir dersin sınavının ortasında çıkış yapması durumunda sınavları geçersiz sayılacak.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et