AÖL 2022 sınav tarihleri belli mi? AÖL sınavı online mı olacak?

Lise eğitimini açıktan almak isteyenler için önemli bir tarih daha yaklaşıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın sunduğu açık lise sınavları 2022 yılında devam edecek. Açık lise sınav tarihleri ile ilgili açıklama da gelmiş durumda. Böylece AÖL 2022 sınav tarihleri belli oldu. Öte yandan Omicron Varyantı nedeniyle AÖL 2022 sınavı online mı? sorusuna da yanıt aranıyor.

AÖL 2022 KAYIT TARİHLERİ

Açıköğretim Lisesi’nin ikinci dönem kayıtları ve kayıt yenileme tarihleri sürüyor. Bu dönem ilk kez kayıt olacak öğrenciler ile kayıt yenileme yapacak öğrenciler 28 Ocak 2022 tarihine kadar işlemlerini tamamlamak zorunda olacaklar.

Kayıt işlemlerinin sona ermesinin ardından AÖL sınav tarihleri 2022 yılı için açıklanmaya başlayacak. Üçüncü döneme kadar tek bir sınav yapılacağı biliniyor.

AÖL 2022 sınav tarihleri

AÖL İKİNCİ DÖNEM SINAVI NE ZAMAN?

AÖL 2022 sınav tarihleri henüz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından netleştirilmedi. Netleştiği an Yeni Eğitim Dergisi olarak sizlere duyuracağız.

Muhtemel sınav tarihi Mart sonu. Bir ihtimal Nisan başına da kalma ihtimali var.

AÖL SINAVLARI ONLİNE MI?

Geçtiğimiz dönem okulların açıldığı, bir çok alanda yasakların olmadığı, vaka sayılarının az olduğu dönemde dahi AÖL sınavları online yapılmıştı. Şu an ise Omicron riski ile birlikte bu ihtimal çok daha güçlü. Muhtemelen e-sınav şeklinde bir AÖL sınavı dönemi daha yaşayacağız.

AÖL’de ikinci dönem eğitimi 28 Ocak’ta başvuruların sona ermesi ile başlayacak.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et