Ankara’da yarın okullar tatil mi? 3 Mart’ta okullar kar tatili olacak mı?

Başkent Ankara için Meteoroloji çok kritik bir uyarı yaptı. Eğer gün içerisinde durum değişmezse, 2 Mart Çarşamba akşamı Başkent sakinleri beyaz örtüyü yoğun kar ile almaya başlayacak. Beyaz Rahmet gece boyunca yoğun yağabilir. Hal böyle olunca ilk olarak eğitime gözler çevriliyor. Peki Ankara’da yarın okullar tatil olacak mı? Ankara’da 3 Mart Çarşamba kar tatili olacak mı?

Öğrenciler son yıllarda pandemi nedeniyle kapalı olan okullarda kar tatili yapamadı. Bu yıl ise karlı dönem sömestr tatiline denk geldi. Hal böyle olunca öğrenciler neredeyse üç yıldır tek bir kar tatili yapamadı. Ankara’da 3 Mart kar tatili kararı gelirse bu uzun zaman sonra beklenen bir gelişme olacak.

Ankara'da yarın okullar tatil

ANKARA’DA YARIN OKULLAR KAR TATİLİ OLACAK MI?

Meteoroloji ve diğer hava tahmini siteler, 2 Mart Çarşamba akşamı için Ankara’da yoğun kar yağışı uyarıları veriyor. Bu elbette beklendiği kadar yağacağı anlamına gelmeyebilir. Fakat tahminler doğru çıkarsa Ankara’da örtüyü bir hayli oluşturacak kadar kar yağışı göreceğiz.

Bu da kar tatilini ihtimal dahilinde kılıyor. Tabi bunun kararı akşam saatlerinde başlayacak kar yağışının ardından gece saatlerinde valiliğe kalıyor.

Bu yönde bir karar gelirse sizlere anında duyuracağız.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et