Ankara Koleji Kurucu Müdürü Keskin: “Önümüzdeki eğitim-öğretim yılına hazırız”

Dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs salgını en çok eğitim hayatını etkiledi. Dünyada ve ülkemizde salgının bulaşma riski nedeniyle kamu veya özel sektör fark etmeksizin MEB bünyesinde faaliyet gösteren tüm okullar sık sık eğitime ara verdi. 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı’nda okullar sadece 1-2 ay açık kalabildi. Hal böyle olunca eğitim faaliyetleri de büyük bir yara aldı.

Bu süreci değerlendiren Ankara Koleji Kurucu Müdürü Sayın Tuncer Keskin, Yeni Eğitim Dergisi’ne verdiği röportajda salgın dönemini ve aşılama sonrasını değerlendirdi.

EN ÇOK EĞİTİMİ ETKİLEDİ

  • Corona virüsü salgını, özel okulları şahsınızda Ankara Kolejini nasıl etkiledi? 

2020 yılının ilk aylarında başlayan ve yaşamın her alanında etkisini gösteren Corona virüsü salgınının en fazla vurduğu sektörlerden biri, malumunuz eğitim sektörü oldu. Birçok ülkede salgına karşı önlemler kapsamında okullar kapandı, uzaktan eğitim ön plana çıktı. Her özel okul gibi biz de bu süreçten etkilendik. Öğrenci sayılarımızda kısmi azalma oldu. Eğitim ortamlarımızı dijital teknolojilere taşıdık. Bunu başardık ancak ne olursa olsun uzaktan eğitimlerin yüz yüze eğitimlerin yerine geçemeyeceğini, belki de en önemlisi yüz yüze eğitimlerin dijital teknolojilerle destekleyerek eğitim-öğretimde niteliği daha da artırabileceğimizi yaşayarak öğrenmiş olduk.

Ankara Koleji

  • Aşılama sonrası için hazır mısınız?

Pandemi süreci bize tecrübe oldu. Aşılamaların hızlanması ile gelecek yıl elbette pandemi tedbirlerine devam ederek, yıl boyunca yüz yüze eğitimde olma niyetindeyiz.

Önümüzdeki yıldan itibaren yüz yüze devam etmesini beklediğimiz okul sürecini dijital teknolojilerle desteklemeye hazır durumdayız.

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı için hem olanaklarımızı, hem kadromuzu, hem de okulumuzu hazırladık. Güçlenen yapımız ile birlikte dijital teknolojileri eğitim süreçlerine entegre ettik.

ANKARA KOLEJİ GÖRÜLMEMİŞ FIRSATLAR SUNUYOR

Sorularımıza içtenlikle yanıt veren Ankara Koleji Kurucu Müdürü Tuncer Keskin, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı öncesi Ankara Koleji’nin erken kayıt avantajlarının başladığını da belirtti. Özellikle Ağustos ayında 8.sınıflara özel yaz kampı sunacaklarını ve bu kampa katılacaklara özel fırsatlar sunacaklarını söyleyen Keskin, LGS 2022 öncesi çalışmalarını tamamladıklarını ve Ankara Koleji’ni tercih edenlerin LGS 2022 için herkesten bir adım önde olacağını söyledi.

ANKARA KOLEJİ’NDE İNDİRİM BAŞLADI

Ankara Koleji’ne şimdi kayıt olanlara yüzde 25 erken kayıt indirimi de başlamış durumda. Ankara Yenikent’te bulunan Ankara Koleji, hazırlık kursları, bireysel özel dersler, interaktif ders anlatımları, sosyal mesafeye uygun sınıflar ile sizleri bekliyor.

Ankara Koleji Instagram adresini takip ederek ücretsiz 8.sınıf yaz okulundan ve diğer sınıflara özel fırsatlardan da anında haberdar olabilirsiniz. Takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et