Ali Yalçın öğretmen ataması açıklaması yaptı: “Yetmez”

Türkiye’nin en büyük memur sendikaları konfederasyonu olan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın 15 bin öğretmen atamasını değerlendirdi. Eylül ayında başlayan sürecin nihayet sona erdiğine dikkat çeken Yalçın, öğretmen atamasının eğitim dünyasına hayırlı olmasını diledi. Yalçın, 15 bin öğretmen atamasının son derece yetersiz kaldığına dikkat çekti. Ali Yalçın öğretmen ataması açıklaması ile dikkatleri üzerine çekti.

15 bin öğretmen atamasının bir hayli yetersiz olduğuna değinen Ali Yalçın, 15 bin atamaya ek bir atama gelmesinin gerekliliğinden söz ederken, #OnBeşBinAtamaYetmez kampanyasına Eğitim Bir-Sen olarak katıldıklarını duyurdu. Ali Yalçın öğretmen ataması olarak yeni bir duyuru beklediklerinin altını çizdi.

Ali Yalçın öğretmen ataması

Ali Yalçın konu ile ilgili açıklamasında;

“Görev yerleri belli olacak olan 15.000 öğretmenimize şimdiden “hayırlı olsun” diyor, ek atama talebini hashtag ile duyurmaya çalışan genç meslektaşlarımızın; Ücretli Öğretmen olarak hayat geçmez, ihtiyaç var #OnBeşBinAtamaYetmez çağrısını EgitimBirSen olarak destekliyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

Bir Cevap YazınCevabı iptal et