Ali Yalçın 3600 ek gösterge açıklaması yaptı

Kamuda bir süredir 3600 ek gösterge heyecanı yaşıyor. Eğitimcileri de ilgilendiren bu heyecanın aktörlerinden biri de Memur-Sen Konfederasyonu. Bugün Çalışma Bakanlığı ile bir araya gelen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın görüşmenin ardından açıklamalar yaptı. Ali Yalçın 3600 ek gösterge konusunda bir hayli umutlu konuştu.

Ali Yalçın 3600 ek gösterge için bir kez daha 2022 bitmeden hayata geçirilmesi için çalışmaların sürdüğünü vurguladı. İkinci ve üçüncü toplantıların da olacağını söyleyen Yalçın bu toplantılardan daha net sonuçlar çıkacağını söyledi.

Ali Yalçın 3600 ek gösterge

TOPLU SÖZLEŞME HAKKI MEMUR-SEN SAYESİNDE

Ülkemizde memurların toplu sözleşme hakkını Memur-Sen sayesinde aldığını belirten Ali Yalçın;

“Ama grev hakkındaki mücadelemiz sürüyor. Bunu da önünde sonunda örgütlülüğümüz ve kararlılığımızla başaracağız. Toplu sözleşme hakkını aldıktan sonra yaptığımız toplu sözleşmelerin ikisinde mutabakat sağlayamadık. Dördünde ise mutabakat sağlayabildik. Bu toplu sözleşmelerde birçok kazanımın altına imza attık. Sadece toplu sözleşme marifetiyle 350 kazanıma imza atmış bir konfederasyon var. Kamu personel danışma kurulu, kurum idare kurul ve hukuk kazanımlarıyla demokratikleşme anlamında vereceğimiz diplomatik örgütlü mücadeleyle 802 kazanımın altına imza atmış ve ‘memur sendikacılığı ne aldı, memur sendikacılığı ne başardı?’ diye yapılacak tüm araştırmaların kaynağını oluşturacak skalayı Memur-Sen oluşturmuştur. Bu açıdan 802 kazanım diye toparladığımız tüm kazanımların altında Memur- Sen’in yeri var, teri var ve imzası var. Bunu hiçbir zaman azımsamamalı ve küçümsememeliyiz ama yeterli de görmemeliyiz.” ifadelerini kullandı.

3600 EK GÖSTERGE GÖREVİMİZ

3600 ek gösterge konusunda çalışmalarının süreceğini belirten Ali Yalçın;

“Önümüzde birkaç ödevimiz var. Bu toplu sözleşme kararlarını aldığımız gibi 3600 ek gösterge ve ek göstergelerin 2022 yılı içinde düzenlenmesi ve hayata geçirilmesi konusunda aldığımız kararların gereği birinci toplantıyı icra ettik, ikinci toplantı Çarşamba günü ayın 16’sında.” dedi.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et