Aile Bakanlığı’ndan 100 bin aileye ‘çocuklarda mahremiyet eğitimi”

Eğitimin başlangıç noktası olan aileye yönelik çalışmalar sürüyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bugün yayınladığı bildiride bir süredir faaliyette olan ‘çocuklarda mahremiyet bilinci eğitimi’ kapsamında 100 bin ailenin bilinçlendirilmesi yönünde eğitim verildiğini açıkladı.

 Mahremiyet Eğitimi Programı kapsamında amacın çocukların fiziksel, sosyal, bilişsel ve ahlaki gelişimini desteklemek olduğunu aktaran Aile Bakanlığı, Çocuk bakım kuruluşlarında görev yapanlara, koruyucu ve sosyal ekonomik destek hizmetinden faydalanan ailelere, kreş ve gündüz bakımevi çalışanları ile velilere yönelik hazırlanan eğitim programının tüm illerde çocuk alanında görev yapanları da kapsayacak şekilde genişletildiğini söyledi.

Eğitimlere devam edileceğini vurgusunu yapan Aile Bakanlığı, eğitim veren umanlar arasında, çocuklarda mahremiyet bilinci eğitici eğitimini almış ve Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünce eğitici olarak belirlenen, Aile ve Sosyal Hizmetler İl müdürlüklerinde görev yapan sosyal çalışmacı, psikolojik danışman, psikolog ve öğretmenlerin yer aldığını aktardı.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et