Açık Öğretim Sınavları Yüz Yüze Yapılacak

Açık öğretim kurumları sınavları yüz yüze yapılacak. Açık öğretim kurumları sınavı pandemi ve depremler nedeniyle 3 yıldır çevrimiçi uygulandı. Bu uygulama geçtiğimiz yıllarda kopya tartışmalarına neden olurken MEB’den konuya dair bir açıklama geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı ortaokul ve lise kademeleri için 23-24 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek olan ‘Açık Öğretim Kurumları 1. dönem sınavlarının’ yüz yüze yapılacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, eylül ayında yaptığı açıklamada, “Bu yıl açık lise sınavları daha önceki yıllarda olduğu gibi çevrimiçi olmayacak” diyerek kararın sinyalini vermişti.

2022 yılında açık öğretim lisesi sınavlarına giren 600 bin öğrenciden 60 bininin sınavı, kopya çekildiği tespit edilerek iptal edilmişti.

4 Milyon Kitapçık Basılacak

Bakanlığın paylaştığı detaylara göre, bu yıl iki günü kapsayacak sınavlar yurtiçinde 971 sınav merkezinde uygulanacak. Yurtdışında ise 17 ülkede 26 sınav merkezinde düzenlenecek. Açık öğretim kurumları sınavı için 3 milyon 800 bin soru kitapçığı, 3 milyon 950 bin optik cevap kâğıdı ve salon yoklama evrakı basılacak.

MEB

 

Bir Cevap YazınCevabı iptal et