7-8-11 ve 12. sınıflar için yeni uygulama başlıyor: Kazanım değerlendirme uygulaması nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı‘nda kan değişiminin ardından yeni atılımlar başladı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yepyeni program ve planlar ile geliyor. Yakın zamanda başlayacak olan Kazanım Değerlendirme Uygulaması da bunlardan biri olacak. Milli Eğitim Bakanı Özer 7-8-11 ve 12.sınıflar için önemli haberi verdi.

TOBB Türkiye Eğitim Meclisi Toplantısı’na katılan Özer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkemizin eğitim sistemine önemli yatırımlar yapıldığını işaret ederken, bu yıl kendileri için önemli olanın eğitimde fırsat eşitliği olduğu vurgusunu yaptı.

KAZANIM DEĞERLENDİRME UYGULAMASI BAŞLIYOR

Covid-19 sürecinde eğitim kayıpları olduğunun vurgusunu yapan Özer, bu eğitim kayıplarını gidermek için yeni mekanizmalar devreye soktuklarını, bu kapsamda önümüzdeki dönemde destekleme ve yetiştirme kurslarında ‘Kazanım Değerlendirme Uygulaması’ başlayacağını belirtti.

Konuya dair açıklamasında Bakan Özer;

“Yarın ve 27 Ekim’de ilk defa Türkiye’de, 7, 8, 11 ve 12. sınıfların Türkçe, Matematik ve fen bilimlerinde öğrenme kayıplarını tespit etmeye yönelik kazanım değerlendirme uygulaması başlatıyoruz. Bu uygulamaya yaklaşık 4,5 milyon öğrencimiz katılacak. Öğrenciler, Türkçe, matematik ve fen bilimlerinde hangi durumdalar, bulundukları seviyeye göre hangi takviyeleri almaları gerekiyor, hangi destekleme mekanizmalarını devreye sokmamız gerekiyor, onun ölçümlerini bu hafta içinde tamamlayacağız. Bu sınıf düzeylerindeki destekleme ve yetiştirme kurslarını ve diğer taraftan diğer destekleyici materyalleri, bu yaptığımız araştırmanın bulgularına göre şekillendireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et