5 bin TL ödüllü tasarım yarışması başlıyor

Ödüllü yarışmalar devam ediyor. Son olarak Almanya’nın Türkiye Büyükelçiliği tarafından tasarım yarışması duyurusu geldi. Ankara bulunan Almanya Federasyonu Büyükelçiliği tarafından duyurulan yarışmada 5 bin TL ödül verilecek.

Son katılım tarihi 31 Mayıs 2021 olan ilanda katılım ücretsiz olacağı gibi herhangi bir yaş sınırı olmayacak. Katılım şartları;

  1. Yarışma herkese açıktır. Yaş sınırı yoktur.
  2. Katılım ücretsizdir.
  3. Yarışmaya teslim edilen her eserin özgün, daha önce başka bir yerde üretilmemiş, ticarileşmemiş, yayınlanmamış ve başka bir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir. Aksi bir durumunun tespiti halinde eser değerlendirmeye alınmayacaktır. Ayrıca; yarışmaya gönderilen eserin özgün bir çalışma olmaması, aksine bir iddia olması ve üçüncü kişilerin eser üzerinde hak iddia etmeleri durumunda sorumluluk yarışmacıya aittir.
  4. Her yarışmacı en fazla üç tasarım ile yarışmaya katılabilir.
  5. Yarışmada sadece bir eser ödüllendirilecektir. Jürinin uygun görmesi halinde ikincilik (1.000 TL) ve üçüncülük (500 TL) ödülü de verilmesi mümkündür.
  6. Yarışmacılar binayı tasarımlarına bire bir aktarmak zorunda değildir. Eserler istenilen teknikte herhangi bir kalıba sıkışmadan özgün ve yaratıcı şekilde hayata geçirilebilir.
  7. Eser Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Corel Draw veya Adobe Indesign programlarından birinde hazırlanmalıdır. (Eser vektörel değilse çözünürlüğü en az 3000×3000 pixel olmalıdır.)
  8. Tasarımlarda kullanılacak renkler CMYK tipi olup basıma uygun olmalıdır.
  9. Birden fazla kişinin ortak bir çalışma ile yarışmaya katılması durumunda ise, yalnızca bir kişinin grup temsilcisi olarak belirlenmesi gerekmektedir.

Yarışmada birinciye 5000 TL, ikinciye 1000 TL, üçüncüye 500 TL ödül verilecek.

YARIŞMA HAKKINDA DAHA DETAYLI BİLGİ

NASIL BAŞVURULUR?

Başvuru için 31 Mayıs 2021 tarihine kadar;

 presseankara@gmail.com

adresine tasarımın son halini, isim, soyisim, e-mail ve cep telefonu numarası ile birlikte mail olarak göndermeniz gerekli. Kazananlar 15 Haziran’da belli olacak.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et