3600 ek göstergede sona doğru: Binali Yıldırım açıkladı

Öğretmenler başta olmak üzere milyonların merakla beklediği 3600 ek gösterge için sona yaklaşılıyor. 3600 ek gösterge düzenlemesinin ne zaman çıkacağını merak eden eğitimciler için güzel bir haber Binali Yıldırım’dan geldi. 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? sorusuna yanıt veren Binali Yıldırım, çok önemli bir müjde verdi.

3600 ek gösterge konusunda Erzincan’da konuşan Binali Yıldırım müjdeyi verdi. Meselenin sona doğru adım adım yaklaştığını söyleyen Yıldırım, ekonomideki sıkıntılı durum ile ilgili de mesajlar verdi.

3600 ek göstergede sona doğru: Binali Yıldırım açıkladı

3600 EK GÖSTERGE BİTİYOR

Erzincan’dan seslenen Yıldırım, memurların heyecanla beklediği 3600 ek gösterge konusunda;

“Çalışanlar, memurlarımız, işçilerimiz, sözleşmeler tabi gönlümüz arzu eder ki burada bir sadeleştirme yapılabilsin, çalışanların statüleri, mevzuatları birleştirilebilsin. Bunun için de mücadele ediliyor, belirli mesafeler de alındı. Bundan sonra elbette ki bu yönde müşterek çalışma devam edecek. Elbette uzun süreden beri gündemimizde olan 3600 diye tanımlanan mesele, Çalışma Bakanlığımızın yoğun gündemi olarak devam ediyor ve artık bir sonuçlandırma aşamasına yaklaşıyoruz. Bunun birçok etapları var. Zor bir düzenleme ve inşallah beklentileri karşılayacak şekilde bir sonuca vardırılır. İster devlet tarafında ister devlete hizmet eden memur, işçi veya özel sektörde işveren veya işçi çalışan tarafında olalım, bu ülke bizim. Bu ülkenin geleceği hepimizin. İmkanlarımız kısıtlı, ihtiyaçlarımız sınırsız.” dedi.

ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

Pandemiden sonra ekonomide sıkıntılı dönemlerin yaşanacağını öngördüklerini söyleyen Yıldırım;

“Anormal geçen 2 yıllık bir süreçten sonra elbette ki bunların yaşanacağını biz öngördük. Gerekli tedbirlerimizi alıyoruz ve bundan sonra da alınmaya devam edilecek. Şartlar ne olursa olsun, eldeki imkanlar sonuna kadar kullanılarak enflasyonun doğurduğu mahrumiyetleri ve hayat pahalılığı kaynaklı sıkıntıları eldeki imkanlarla hafifletecek tedbirler üzerinde de Sayın Cumhurbaşkanımız ve kabinesi çalışıyor, kafa yoruyor. Her Bakanlar Kurulu toplantısı sonunda yeni tedbirler kamuoyu ile paylaşılıyor. Bundan sonra da bu ve buna benzer çalışmalar devam edecek. Bu sıkıntıları biz geçmişte de yaşadık. 2008’de, 17-25 Aralık’ta ve 15 Temmuz’da yaşadık ve hepsinin üstesinden geldik. İnşallah bunların da üstesinden geleceğiz ve güzel günleri hep birlikte ihya etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et