3600 ek gösterge ücretli öğretmenleri kapsar mı?

3600 ek gösterge bu yılın en önemli konularından biri. Eğitimcileri de içeriğine alacak ve yakın zamanda çıkması beklenen 3600 ek gösterge için Memur-Sen ile Çalışma Bakanlığı arasında görüşmeler tüm hızıyla sürüyor. Görüşmeler sürerken 3600 ek gösterge ücretli öğretmenleri kapsar mı? sorusu da merak ediliyor.

3600 ek gösterge ücretli öğretmenleri kapsayacak mı? sorusu söz konusu göstergenin öğretmen kadrosuna da verilecek olması nedeniyle sıkça dillendiriliyor. Bilindiği üzere öğretmenlik türleri arasında ücretli, sözleşmeli ve kadrolu olmak üzere çeşitler var. Ayrıca yakın zamanda uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik kadroları ile öğretmenlik dallara ayrılacak.

3600 ek gösterge ücretli öğretmenleri kapsar mı?

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN 3600 EK GÖSTERGE ALACAK MI?

Ücretli öğretmenler 3600 ek gösterge alamaz. Çünkü 3600 ek gösterge sadece 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak çalışan, yani kadrolu olan öğretmenler için geçerli olacak. Ek gösterge konusu derece ve emeklilik ile ilgili bir konu olduğu için, gösterge çıktığında sadece kadrolu öğretmenlerin alabileceği biliniyor.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER BİR HAKTAN DAHA YOKSUN

3600 ek gösterge konusu da ücretli öğretmenlerin ne kadar zorlu şartlarda çalışıp, ne kadar çok haktan muaf tutulduklarının ispatı niteliğinde.

Ücretli öğretmenler bu şekilde bir haktan daha mahrum kalacaklar. Bu da kamuda ücretli öğretmenliğin çözülmesi gereken bir problem olduğunun doğrudan ispatı niteliğindeki bir başka konu olarak karşımıza çıkıyor.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et