3600 Ek Gösterge Teklifi İle İlgili Son Dakika Açıklaması

Tüm kamu nefesini tuttu bir süredir 3600 Ek Gösterge ile ilgili çalışmaların nihayete ermesini bekliyor. 2022 bitmeden çıkması istenen göstergede tarafların biri Çalışma Bakanlığı, diğeri memurları temsilen Memur-Sen Konfederasyonu. Bugün Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın 3600 Ek Gösterge açıklaması gündeme bomba gibi düştü.

Başta öğretmenler olmak üzere herkes kamudaki 3600 Ek Gösterge konusunda yaşanacakları bekliyor. Şimdilik öğretmen, polis, hemşire ve din görevlileri için çıkacağı bilinen bu tasarı konusunda açıklama gelmiş durumda. Kapsamının genişleyip genişlemeyeceği yakında belli olacak.

3600 EK GÖSTERGE TEKLİFİ İLK KEZ GELECEK

3600 Ek Gösterge konusunda bugün kendi sosyal medya hesabından açıklama yapan Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın çok önemli ifadeler kullandı. Teklifin ilk kez geleceğini aktaran Yalçın;

‘Bakanlıkta, herkesi memnun edecek adil,hakkaniyetli bir düzenleme arayışı içinde olduklarını çeşitli vesilelerle ifade etti. Umudumuz,gayretimiz ve beklentimiz de budur zaten. Memur-Sen Tokat İl Divan Toplantımızı icra ettik. Şubelerimizin yönetim kademeleri ve komisyonlarımızla yaptığımız toplantıda ekgösterge ve sözleşmeliler gündemimizi konuştuk. Memur-Sen İl Temsilcimiz Suat Mantar ve tüm şube başkanlarımıza,teşkilatımıza teşekkür ediyorum.’ ifadelerini kullandı.

3600 Ek Gösterge Teklifi

 

Bir Cevap YazınCevabı iptal et