3600 ek gösterge son dakika gelişmesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama

Öğretmen, polis, din adamı ve hemşire kadrolarında çalışanlar bugünlerde farklı heyecanlar yaşıyorlar. Bunun nedeni 3600 ek gösterge konusunun düşmemek üzere gündeme gelmesi. 3600 ek gösterge son dakika gelişmesi yaşanmaya devam ediyor. Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’in konuya eğilmesi sonrası kamuda 3600 ek gösterge heyecanı tavan yapmış durumda.

Öte yandan bugün önemli bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 3600 ek gösterge açıklaması geldi. Milyonlarca memur bu açıklamaya kulak verdi.

3600 ek gösterge çıkarsa öğretmen maaşı artacak mı? Ne kadar artacak?

3600 EK GÖSTERGEYİ VERECEK BİZİZ

Önceki gün partisinin genişletilmiş ilk başkanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli bir müjde verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3600 ek gösterge konusunu 2022 sonuna kadar mutlaka çözeceklerini söylediği açıklamasında;

Onlar konuşur, biz hizmet ederiz. Sorun çözeriz. Yeni hedefler ve vizyonlar ortaya koyarız. Geçtiğimiz haftalarda sözleşmeleri yenielenne işçi ve memurlarımızın ücretlerinde kendilerini de çok memnun eden artışlar yaptık Bay Kemal. Bunlardan haberin var mı? Belediyeleri hırsızlık, yolsuzluk, taciz iddialarıyla çalkalanan bir partinin çalışanlara verdiğimiz ücret artışlarını takdir etmesini beklemiyoruz. Dünyada uyuşturucu ile mücadelesi referans alınan bir ülkede bu tür ithamları dile getirmenin ardında başka niyetler olduğu açıktır. Kamu görevlilerini tehdit ederek, toplumun her kesimine hakaret ederek iktidara gelebileceğini sananları acı bir tebessümle takip ediyoruz. Kılıçdaroğlu diline 3600 ek gösterge meselesini dolamış, tekrar edip duruyor. Verdiğimiz sözün hukuki altyapısını oluşturuyoruz. Önümüzdeki yılın sonuna kadar bu meselenin çözüleceğini bizzat muhataplarımıza beyan eden biziz. Önümüzdeki yılın sonuna kadar bu meselenin çözüleceğini bizzat muhataplarımıza beyan eden de biziz. Memurlarımız da işçilerimiz de toplu sözleşmeden memnun. 3600 ek göstergeyi 2022 sonuna kadar çözeceğiz.

YouTube video player

Bir Cevap YazınCevabı iptal et