3600 ek gösterge net tarih belli oldu! Bakan açıkladı

3600 ek gösterge başta öğretmenler, dolayısı ile eğitim camiası olmak üzere bir çok memur tarafından heyecanla bekleniyor. Öğretmenlik Meslek Kanunu içerisinde 3600 ek gösterge net tarih geçiyordu. Fakat diğer memurların ne zaman alacağı belirsizdi. Bu konuda şimdiye kadar en net ifadeleri bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin sarf etti.

3600 ek gösterge

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE MASAYA OTURULACAK

3600 ek gösterge için asıl önemli günler şimdi başlıyor. Bugün bir kanala konuk olan Çalışma Bakanı Bilgin, 3600 ek gösterge için önümüzdeki hafta içi (14-18 Şubat arası) bir gün Memur-Sen Konfederasyonu ile masaya oturacaklarını ve ek göstergenin tüm detaylarını enine boyuna konuşacaklarını söyledi.

Çalışma Bakanı Bilgin konu ile ilgili net açıklamasında;  “Önümüzdeki haftanın günlerinde Memur-Sen masada olacak, orada (3600) müzakere edeceğiz, 3600’ü de en adil bir şekilde düzenleyeceğiz” dedi.

DİĞER MEMURLARA DA İSTENİYOR

Çalışma Bakanlığı’nın masaya oturacağı Memur-Sen’in talepleri aşikar. 3600 ek göstergeden şimdiki durumda sadece öğretmen, din görevlisi, polis ve hemşire olanlar yararlanacak. Bir kaç idareci kadrosu için de çalışmalar var. Fakat kapsam çok dar.

Memur-Sen’in ilk talebinin kapsamın genişlemesi olduğu biliniyor. Bu talebe Çalışma Bakanlığı’nın da sıcak bakması olası. Yaklaşan seçim öncesi memurların bu açıdan da kalbini kazanmak hükümetin ilk beklentisi olacaktır.

NE ZAMAN ÇIKACAK?

3600 ek göstergenin net tarihi Ocak 2023 olacak. Ocak 2023 itibari ile o dönem yasa tamamlanmış olursa kapsama giren tüm memurların ek göstergelerine 3600 eklenecek ve bu sayede eğitimciler başta bir çok memur rahat bir emeklilik hayatı geçirmiş olacak. Elbette emekli ikramiyeleri de aynı oranda artış gösterecek.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et