3600 ek gösterge kapsamı genişliyor mu?

3600 ek gösterge görüşmeleri devam ediyor. Eğitimcileri de yakından ilgilendiren gelişmelerde Çalışma Bakanlığı ile Memur-Sen arasında bir pazarlık yaşanıyor. Memur-Sen 3600 ek gösterge kapsamı konusunda önemli isteklerde bulunuyor.

3600 ek gösterge kapsamı şimdilik sadece öğretmenler, polisler, hemşireler ve din görevlileri için geçerli. Fakat bunun kamuda adaleti bozacağı yönünde görüş bildiren Memur-Sen, kapsamın tüm kamuyu kapsayacak şekilde genişletilmesi konusunda ısrarcı.

Bugün tekrar bir araya gelen ve 1.5 saat konuşan Memur-Sen ve Çalışma Bakanlığı arasındaki toplantı sonrası açıklama yapan Ali Yalçın;

“Toplantıda, ek gösterge düzenlemesinin çerçevesine dair teknik tartışmalar yapıldı. Bizim temel yaklaşımımız sadece dört meslek grubu için 3600 ek gösterge yerine, tüm kamuyu içerisine alan 3600 ek gösterge ve ek göstergelerin düzenlenmesi şeklindedir.” ifadelerini kullandı.

3600 ek gösterge kapsamı

10 MAYIS’A KADAR TOPLANTI YOK

Diğer taraftan 3600 ek gösterge için şimdilik taraflar bir süre kendi içlerine çekilecek ve kendi içlerinde konuyu tekrar görüşecekler. Zira iki tarafında bir sonraki toplantısı 10 Mayıs 2022 tarihinde olacak. Amaç yaz geldiğinde memurların 3600 ek gösterge sorununun çözülmüş olması.

Son açıklamasında Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın;

“Kamudaki personel rejimi içerisinde ek gösterge sistematiğini dikkate alarak, tüm kamu çalışanlarının içerisinde kendisini bulacağı bir çerçevede, tazminat yansıtma oranlarını da alarak emekli aylığı ve emekli ikramiyelerine dokunacak şekilde bir memnuniyet üretilmesini kamu tarafıyla paylaştık. Bu anlamda kamu tarafının bir taslak çalışmasının olduğunu gördük. Bu taslak bizimle paylaşılmadı, bunun yerine bizim hizmet bazlı yaklaşımımız alınmak istendi.” dedi.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et