3600 ek gösterge için tarih verildi

3600 ek gösterge konusu gündemdeki yerini koruyor. Milyonlarca memur heyecanla 3600 ek gösterge son dakika gelişmelerini yakından takip ediyor. Bu konuda gelen her açıklama öğretmen, polis, hemşire ve din görevlisi kadrosunu heyecan içinde bırakıyor. Son açıklama ise Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan geldi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmelerine katılan ve burada 022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ve 2020 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi’nin geneli ile Sayıştay raporları üzerindeki görüşmelerde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Fuat Oktay, 3600 ek gösterge ile ilgili de konuştu.

Milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’a ekonomi, asgari ücret, vergiler, esnafların durumu gibi ekonominin hemen her alanında soru yöneltti. Oktay, bu soruları yanıtladı. Fakat öğretmenler için en dikkat çekici olan 3600 ek gösterge konusu oldu.

2022’DE EK GÖSTERGE ÇIKACAK

3600 ek gösterge konusunda ilk adımın hükümet tarafından atıldığına değinen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, konu ile ilgili tüm çalışmaların başladığını, bu husustaki çalışmaların 2022 yılı bitmeden tamamlanacağını belirtti.

Hükümetin bu konu ile ilgili her yetkilisi de konuşmalarında 3600 ek göstergenin 2022 yılı bitmeden geleceğini belirtiyor. Artık öğretmenler, polis memurları, din görevlileri ve hemşireler 2022 yılı içinde bu konudaki gelişmeleri yakından takip edecek gibi görünüyor.

2008 sonrası memur olanlara 3600 ek gösterge nasıl verilecek?

Bir Cevap YazınCevabı iptal et