3600 ek gösterge için bu ay çok önemli

Eğitimciler, yani öğretmenler başta olmak üzere bir çok memurun beklediği 3600 ek gösterge ile ilgili çok önemli gelişmeler yaşanıyor. 3600 ek gösterge konusunda yaşanan son gelişmeler memurları mutlu etmedi. Çünkü normalde bu sıralar yapılması beklenen 3600 ek gösterge görüşmeleri yine ertelendi. Fakat bu ay artık konunun TBMM’ye gelmesi bekleniyor.

3600 ek gösterge bu yıl çıkacak. Yapılan tüm hazırlıklar memurların bu konudaki mağduriyetlerinin çözülmesi üzerine. Elbette kapsam da genişletilmeye çalışılıyor.

3600 ek gösterge

Hükümetten gelen bilgiye göre normalde bugün Memur-Sen ile Çalışma Bakanlığı arasında gerçekleşecek görüşme Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’in yoğun programı nedeniyle ertelendi.

KAPSAMIN GENİŞLEMESİ İSTENİYOR

Toplantı ne zaman olursa olsun, Memur-Sen’in ve doğal olarak tüm memurların beklentisi 3600 ek göstergenin kapsamının genişlemesi ve daha çok memur kadrosunu kapsaması.

Konu ile ilgili son açıklamasında Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın;

“Toplu Sözleşme masasında aldığımız ek göstergelerin yeniden düzenlenmesi kararımızda 3. toplantıya kadar Memur-Sen tarafı olarak söyleneceklerimizi aktardık. Şimdi teklifi bekliyoruz. Ek göstergesi olmayan kamu görevlilerini de gösterge kapsamına almak, kamu görevlilerinin ek gösterge düzenlemesindeki asıl muradı olan emekli maaşı ve ikramiyesine dokunacak adımları atmak için hükümet tarafı bu çalışmayı tarihi bir fırsat olarak kullanmalıdır. 2200 ek gösterge ve göstergesi bunun altında olanlar için; en yüksek devlet memuru maaşının yüzde 55’i, emekliliğe esas aylığın bir birleşeni. Bu yüzde 55’lik yansıtma oranının da yüzde 75’e yükseltilmesini istiyoruz” demişti.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et