3600 ek gösterge için ‘adaletsizlik’ açıklaması

Yıllardır beklenen 3600 ek gösterge geliyor. 2022 bitmeden 3600 ek gösterge için çalışmaların tamamlanması talimatı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Çalışma Bakanlığı’na verdi. 3600 ek gösterge için gündem yoğunken, çıkmasında en büyük pay sahibi olan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’dan çok kritik bir açıklama geldi. Yalçın, 3600 ek gösterge konusunda adaletsizlik olduğunu söyleyerek dikkat çekti.

3600 ek gösterge uzun zamandır bekleniyordu. Müjdenin gelmesinin ardından artık gün sayılıyor. Fakat 3600 ek göstergenin çıkacağı sistem eleştiri konusu. Bu eleştiriler Ali Yalçın tarafından yüksek sesle dillendirildi.

3600 ek göstergede yapısal sorunlar olduğunu aktaran Yalçın;

“Ek gösterge sistematiğinde adaletsizlik var. Bu ek gösterge sistematiği merdiven basamağı gibi bir sistemdir. Bunu yeniden baştan sona elden geçirmek lazım. Mağduriyetlerin önüne geçmek ve kapsamı geniş tutmak lazım. 36 ayrı mevzuata ve sözleşmenin türüne geçilmiş oldu ki, bu son derece yanlıştı. Yerel yönetim seçimlerinden sonra CHP’li, HDP’li bazı belediyeler bin 400 kişiyi kapının önüne koydu. Güvencesiz sözleşmeliler de var. Şimdi bu çerçevenin tamamını dikkate alacak, 1 yıl içinde çalışacak.’ ifadelerini kullandı.

2022 BİTMEDEN 3600 EK GÖSTERGE GELECEK

Öte yandan memurların uzun zamandır beklediği 3600 ek gösterge için güzel gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile harekete geçildi ve artık 3600 ek gösterge için önümüzdeki 1 yıllık süreçte gereken çalışmalar yapılacak. 2023’e bir çok memur daha çok emekli maaşı ve maaş formülü ile girebilecek.

Göstergenin öğretmen, hemşire, polis ve din görevlisi kadrosu için gelmesi bekleniyor.

3600 ek gösterge son dakika haberi: Çalışmalar için tarih verildi

Bir Cevap YazınCevabı iptal et