3600 ek gösterge çıkacak mı? 3600 ek gösterge ile ilgili son açıklamalar ve gelişmeler

Kamuda uzun zamandır devam eden beklentiler arasında 3600 ek gösterge konusu var. Seçim öncesi sözü verilen konulardan biri olsa da uzun zamandır hasır altı edilen meselelerden biri olan 3600 ek gösterge öğretmenlere de söz verilmişti. MEB bünyesinde kadrolu olarak uzun zamandır görev yapan ve emekliliği beklemeye başlayan bir çok öğretmen 3600 ek gösterge gelişmeleri için arama yapmaya devam ediyor. 3600 ek gösterge çıkacak mı? sorusu son olarak TBMM’de konu edildi.

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, 2018 yılında hükümet tarafından 3600 ek gösterge sözü verildiğini hatırlatıp, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması isteği ile bir soru önergesi verdi. , “Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlileri için 2018 Mayıs ayında vaat edilen 3600 ek gösterge artışı ne zaman verilecek?” diyen Kasap, Fuat Oktay’dan cevap istedi.

3600 EK GÖSTERGE ÇALIŞMA BAKANLIĞI’NDA

Ali Fazıl Kasap’ın sorusuna yanıt veren Fuat Oktay, söz konusu 3600 ek gösterge ile tüm çalışmaların ve insiyatifin Çalışma Bakanlığı’nda olduğunu söyleyerek sorumluluğu bakanlığa bıraktı.

Oktay konu ile ilgili; ”Bahsi geçen hususlar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın görev ve yetki alanına girmektedir” dedi.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et