29 Ekim’de okullarda tören olacak mı? Açıklandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yaklaşıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98. yıldönümü coşku ile kutlanacak. Ülkemizin en önemli milli bayramları arasında yer alan 29 Ekim aynı zamanda resmi tatil olacak. Bu da tüm kamu kurumlarının, özel kuruluşların ve okulların kapalı olacağı anlamına geliyor. Öğrenciler ve öğretmenler 29 Ekim’de tatil yapacak olsa da, 29 Ekim’de okullarda tören olacak mı? sorusu da gündeme gelmiş durumda.

Bilindiği üzere son neredeyse son 2 yıldır dünya Koronavirüs salgını ile uğraşıyor. Bu salgın esnasında okullar sıkça tatildi. Ayrıca milli bayramlarda okullarda törenler de iptal edildi. Bazı zamanlar milli bayramlara dair tüm kutlamaların iptal edildiğine şahit olduk.

29 EKİM’DE OKULLARDA TÖREN VAR MI?

Fakat bu yıl farklı bir durum söz konusu. Devlet, aşılama çalışmalarının da yapılması ile birlikte bu yıl hayatı olabildiğince normale döndürmenin peşinde. Okullarda yüz yüze eğitim de buna dahil.

Bu yıl bu gelişmeler ışığında 29 Ekim’de okullarda tören olacak. Öğrenciler sabah saatlerinde okula tören için gidecek. Okul yöneticileri ve öğretmenler de törenlerde hazır bulunacak.

Öğrenciler törene katılım göstermemeleri halinde devamsız sayılabilecek. Bu da törene katılımı zorunlu kılıyor.

 

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et