28 Ekim’de okullarda kaç ders işlenecek? Öğleden sonra tatil mi?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yaklaşıyor. Milli bütünlüğümüz ve beraberliğimizin perçinlendiği Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanacak. Bu önemli günün bir öncesi, yani 28 Ekim ile ilgili sorular da tavan yapmış durumda. 28 Ekim’de okullarda kaç ders işlenecek? sorusu milyonlarca öğrencinin kafasında. Öğleden sonra 28 Ekim tatil olacak mı? sorusu da dillerde.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Cuma gününe denk geliyor. Bu da kamuda bir çok kişi için 3 gün tatil olacağı anlamına geliyor. Ama 28 Ekim bu konuda daha büyük merak konusu haline gelmiş durumda.

28 EKİM’DE OKULLARDA KAÇ DERS OLACAK?

28 Ekim Perşembe günü, mevzuat uyarınca ülkemizde yarım gün tatil olarak değerlendiriliyor. Çünkü yasalar gereği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi yarım gün olarak mesai verilmektedir. Bir çok kamu kurumu ve iş yeri 28 Ekim’de öğlene kadar çalışmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kamu veya özel okul fark etmeksizin tüm okullar da buna dahildir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi 28 Ekim yarım gün tatil olacak.

28 Ekim’de kaç ders olacağı okulun açılış saatine göre değişir. Fakat tüm okullar 13.00’da tatil ilan edilir ve öğrenciler evlerine gönderilir.

 

Bir Cevap YazınCevabı iptal et