24 Kasım Öğretmenler Günü Hediyeleri | Öğretmenime ne almalıyım?

Biz eğitimciler için en özel günlerden biri yaklaşıyor. 24 Kasım Öğretmenler Günü yaklaşıyor. Bu muhteşem gün için geri sayım sürerken, öğrenciler öğretmenime ne hediye almalıyım? sorusuna yanıt arıyor. 24 Kasım Öğretmenler Günü hediyeleri için arama yapanlara bir kaç önerimiz ve uyarımız var.

24 Kasım Öğretmenler Günü

Öğretmenler bizim için kutsaldır. Ailemizden sonra üzerimizde en çok hakkı olanlar öğretmenlerimizdir. Onları bir gün de olsa hatırlayıp sevindirmek çok büyük önem taşıyor. Fakat bu illa ki pahalı hediyeler ile olmamalı. Zaten Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda 81 ile mektup göndererek öğretmenlerin hediye almaması için uyarısını verdi.

Öğretmenler Günü hediyeleri için sizlere önerilerimizi sıralayacak olursak;

Pahalı hediyeler almayın

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin hediye almaması gerektiğini belirtiyor. Fakat bu uyarı özellikle bazı veli ve öğrencilerin öğretmenlere çok pahalı hediyeler almasından kaynaklanıyor. Maalesef bu konuda gereksiz bir yarış hakim ve insanlar bu durumdan rahatsız. Öğretmenlere pahalı çantalar, telefonlar ve maalesef araba dahi alanların duyumları geliyor.

Yükte ve pahada hafif hediyeler

Öğretmenler sizden büyük şeyler beklemiyor. Hatırlanmak öğretmenler için gayet yeterli. Haliyle sizlerden hediye beklemiyorlar. Ama onun dışında, öğretmenime ne almalıyım? diye soruyorsanız ve illa almak istiyorsanız;

  • Çiçek
  • Kalem
  • Erkek ise kravat
  • Kadın ise şal

gibi küçük, pahalı olmayan hediyeler alabilirsiniz.

Ayrıca sizi yetiştirmiş, şimdi emekli olmuş eski öğretmenlerinizi de bu şekilde sevindirebilirsiniz.

Ama Milli Eğitim Bakanlığı’nın uyardığı ve etik kurallara da uyacağı gibi, çiçek kalem tarzı küçük hediyeler dışında, aşırıya kaçan, pahalı, işi yarışa dökecek hediyelerden lütfen uzak duralım.

Öğretmenler Günü’nü Yeni Eğitim olarak kutluyoruz.

 

Bir Cevap YazınCevabı iptal et