2022 Öğrenci Affı Gelecek Mi? YÖK’ten Son Dakika Öğrenci Affı Açıklaması

Öğrenci Affı uzun zamandır çeşitli nedenlerle mühlet verilen sürede üniversite eğitimini tamamlayamamış, dolayısı ile üniversitesi ile ilişiği kesilmiş binlerce öğrencinin gündemindeydi. 2022 Öğrenci Affı için ideal yıl olarak görülüyordu. Yıllardır gelmeyen öğrenci affının gelmesi için beklenti içerisinde olanlar Son Dakika Öğrenci Affı gelişmelerini yakından takip ediyordu.

2022 Öğrenci Affı ile ilgili son dakika gelişmesi bugün yaşandı. YÖK Başkanı sessizliğini bozdu. Salgın sonrası üniversitelerin durumuna ve öğrenci affına değinen Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, sessizliğini bozdu.

2022 Öğrenci Affı Erol Özvar

2022 ÖĞRENCİ AFFI İÇİN SÖZ MECLİSTE

Bu konuda net konuşan Özvar, öğrenci affının gelebilmesi için yetkinin mecliste olduğunu söyleyerek;

“Bu konuda af yetkisi Meclis’imizindir. Sayın Cumhurbaşkanı’mız nihayetinde nasıl takdir ederse af konusunda çalışmalar da o yönde ilerleyecektir. Yükseköğretim Kurulu olarak, genel af veya kısmi afla ilgili olmak üzere her türlü bilgi, tecrübe ve deneyimimizi bütün paydaşlarımızla paylaşacağız. Bu konuda Yükseköğretimin yönetiminin de meseleye bakışını istenildiğinde açık yüreklilikle ifade edeceğimizi dile getirebilirim. Dolayısıyla şunu söyleyebilirim. Eğer Meclis bu konuda bir irade sergilerse Yükseköğretim Kurulu bu konuda görüşlerini paylaşmaktan asla geri kalmayacaktır.” ifadelerini kullandı.

2022 ÖĞRENCİ AFFI GELİR Mİ?

Bu yıl bir öğrenci affının gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Yeni öğretim yılı başlamadan önce öğrenci affı konusunda daha çok gelişme yaşanması bekleniyor. Bu konudaki son gelişmeleri anbean Yeni Eğitim Dergisi üzerinden takip edebilirsiniz.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et