2022 MSÜ başvuru tarihleri belli oldu mu? MSÜ başvuruları ne zaman?

Ülkemizde askeri personel olmak isteyenlerin bir numaralı hedefi Milli Savuma Üniversitesi üzerinden askeri eğitim almak. Bir süre önce açılan ve verdiği kaliteli eğitim ile adından söz ettiren Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) her yıl çok sayıda adayı kabul ediyor. Adaylar arasında önce yazılı, ardından sözlü ve fiziki mülakatlar uygulanıyor. Peki 2022 MSÜ başvuruları ne zaman? 2022 MSÜ başvuru tarihleri heyecanla bekleniyor.

Milli Savunma Üniversitesi öğrencisi olmak bir çok kişinin hayali. Her yıl bu hayali gerçekleştirmek adına binlerce öğrenci ÖSYM tarafından yapılacak aday belirleme sınavına girmeye çalışacak. Bu yıl Mart ayında yapılacak sınava yüz binlerce başvuru olması bekleniyor. Peki 2022 MSÜ başvuru tarihleri ne zaman?

2022 MSÜ başvuru tarihleri

2022 MSÜ SON BAŞVURU NE ZAMAN?

Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci alımı için aday belirleme sınavı, kısaca 2022 MSÜ başvuruları 13 Ocak 2022 itibari ile başladı. Son başvuru tarihi ise 9 Şubat 2022 olarak belirlendi. Adaylar 9 Şubat 2022’ye kadar sistemden başvuru yapacaklar. MSÜ başvuru ücretini son ödeme tarihi ise 10 Şubat 2022 olacak. 10 Şubat 2022 mesai sonuna kadar ücreti ödemeyenler sınava giriş sağlayamayacaklar.

2022 MSÜ BAŞVURU ÜCRETİ

ÖSYM tarafından yapılan hemen her sınavda olduğu gibi, 2022 MSÜ sınavı başvuru ücreti de uygulanacak. Bu yıl için uygulanan ücret 130 TL olarak belirlendi. Belirlenen bu tutarın 10 Şubat 2022’ye kadar bankaya yatırılması gerekiyor. Ayrıca ÖSYM’nin ödeme sayfasından da söz konusu ücret ödenebilecek.

2022 MSÜ BAŞVURU ŞARTLARI

Kurum aday belirleme sınavı öncesi şartlarını da duyurdu. Yapılan duyuruya göre MSÜ sınavına başvurabilecekler;

Türkiye vatandaşı olmak (Çifte vatandaşlı olan kişiler, ilgili okullardan mezun olana kadar vatandaşlıktan çıkmayı kabul etmelidirler.)
•    Harp Okulu başvuruları için 20 yaşında olmak
•    Astsubay Meslek Yüksekokulu başvuruları için 21 yaşında olmak
•    Harp Okulları için hem kadın adayların hem de erkek adayların başvuruları kabul edilecek olup, Astsubay Meslek Yüksekokullarına yalnızca erkek adayların başvuruları kabul edilecektir.
•    Hem kendisinin hem de ailesinin olumlu bir arşiv ve güvenlik soruşturması sonucuna sahip olması
•    Hiç evlenmemiş olmak
•    Herhangi bir askeri ya da sivil okuldan atılmamış veya çıkarılmamış olmak
•    Askerlik mesleğinin icra edilmesine engel olacak bir sağlık sorununa sahip olmamak

Bu koşulları karşılayan adaylar başvuru yapabilecekler.

MSÜ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Milli Savunma Üniversitesi başvuru ÖSYM’nin aday işlemleri sistemi olan ais.osym.gov.tr üzerinden 13 Ocak itibari ile yapılabilecek. Buradan söz konusu sınavı seçerek kolay ve hızlı şekilde başvuru yapabilirsiniz.

MSÜ SINAVI 2022 N EZAMAN?

Bu yıl sınav milyonlarca adayın katılımı ile ÖSYM tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak 27 Mart 2022 tarihinde düzenlenecek.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et