2022 MEB tayin takvimi belli oldu mu? İl içi ve il dışı tayinleri ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmen veya idareci olarak görev alan okul ahalisi için heyecan başlamak üzere. 2022 MEB tayin takvimi bekleniyor. Henüz takvim gelmemiş olsa bile il içi ve il dışı MEB tayinleri için önemli bir gelişme yaşandı. İl içi ve il dışı tayin/atama/yer değiştirme takvimi için başvuruda bulunuldu. Bu da takvim gelmeden önceki son adım olacak.

2022 MEB tayin takvimi öncesinde Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası tarafından önemli bir başvuru yapıldı. Başvuruda;

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası olarak; Bakanlığın, öncelikle emeklilik başvurusunda bulunan personelin işlemlerini ivedilikle tamamlayarak normları güncellemesi ve 2020-2021 yıllarında il içi ve il dışı atama takvimlerinde belirtildiği gibi öncelikle il içi öğretmen atamalarının yapılması, sonra sırasıyla il dışı ve mazerete bağlı atamaların gerçekleştirilmesinin oluşabilecek mağduriyetleri gidereceği kanaatindeyiz.

Bununla birlikte il ve ilçe normlarında bulunan öğretmen atamalarının da takvimde belirtilen tarihte ili içi atamalarla birlikte hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılması, yüksek puana sahip olup yıllarca merkeze uzak yerlerde çalışan öğretmenlerin merkezi yerlere gelme hakkını koruduğu gibi, öğretmenlerin hakkaniyet yönünde Bakanlığa bakışını olumlu yönde etkileyecektir.

denildi.

2022 MEB tayin takvimi

2022 MEB TAYİN TAKVİMİ YAYINLANDI MI?

Henüz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından il içi ve il dışı tayin takvimi yayınlanmadı. Yaz aylarına doğru MEB il içi ve il dışı tayin takviminin netleşmesi bekleniyor. Geçtiğimiz yıl bunlar Temmuz ayında yapılmıştı. Bu yıl da benzer bir durumun oluşması ve temmuz ve ağustos aylarında öğretmenlerin tayinlerinin kesinleşmesi bekleniyor. Kesinleştiğinde her zaman olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi sitesinden duyurular yapılacak ve bu duyurudaki tarihlere göre il içi ve il dışı tayin/yer değiştirme ve atama işlemlerinin yapılması bekleniyor.

Bunun için ilk olarak içinde bulunduğumuz Eğitim-Öğretim Yılı’nın sona ermesi beklenecek. Önümüzdeki haftalarda daha fazla bilgi geldikçe sizlere duyuru yapacağız.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et