2022 Kurban Bayramı Öncesi Öğretmen Maaşları Yatacak Mı?

Öğretmenler Kurban Bayramı hazırlıklarına başladı. 2022 Kurban Bayramı öğretmenler için de özel bir hazırlık gerektiriyor. Milyonlarca memur gibi öğretmenler de hazırlıklar öncesinde maaşlarının erken yatmasına dair beklenti içerisinde. Temmuz ayında yüzde 40’a yakın zam bekleyen öğretmenler maaşlarının yatmasını istiyor. 2022 Kurban Bayramı öncesi öğretmen maaşları yatacak mı? sorusu yanıt arıyor.

2022 Kurban Bayramı öncesi öğretmen maaşları ile ilgili gözler Hazine ve Maliye Bakanlığı’na çevrildi. Bayram tatilinin 9 gün olma ihtimali, tüm memurlar gibi öğretmenlerin de maaşları ile ilgili beklentilerinin oluşmasına neden oldu.

2022 Kurban Bayramı Öncesi Öğretmen Maaşları

2022 KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ ÖĞRETMEN MAAŞLARI ÖDENECEK Mİ?

Kurban Bayramı giderek yaklaşıyor. Bu yıl bayram 9 Temmuz 2022 tarihinde başlayacak. Hemen 4 gün sonrası, yani bayramın haftasının bitiminde maaşlar yatacak. Fakat o tarihte de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü var.

İşbu nedenlerle beklentiler bayram öncesinde öğretmen maaşları dahil olmak üzere tüm memurların maaşları gibi öğretmenlerin de maaşlarının erken yatması bekleniyor.

Son kararı Hazine ve Maliye Bakanlığı verecek ve konu önümüzdeki günlerde netleşecek. Beklentiler hemen arefe günü, yani 5 Temmuz 2022’de maaşların erkenden yatması yönünde.

Ağustos ayında ise öğretmenler Temmuz’da tam zamlanan maaşlarını alacaklar.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et