2022 Hafızlık Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ülkemizde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından en önemli sınavlar arasında yer alan hafızlık sınavı her yıl çeşitli dönemlerde, birden çok kez yapılıyor. Hafızlık Sınavı bu alanda eğitim almış, hem Kur’an Kursu’nda eğitim gören, hem görmeyen öğrencilerin katıldığı sınava verilen isim. 2022 hafızlık sınavı yapılmaya devam ediyor. 10 gün süren sınavların ardından 2022 hafızlık sınav sonuçları duyurulacak.

2022 hafızlık sınavı birinci dönem duyurusu yapıldı. Duyuruda 2022 hafızlık sınavı başvuru tarihi de duyuruldu. Başvuru tarihi Kur’an Kursu öğrencileri ile dışardan gelen öğrenciler arasında farklılık gösterdi. Sınavlar 10 Ocak’ta başladı ve önümüzdeki günlerde bitecek. Ardından 2022 hafızlık sınav sonuçları için bekleyiş başlayacak.

2022 Hafızlık Sınav sonuçları

2022 HAFIZLIK SINAVI BAŞVURU TARİHLERİ

1.Dönem Hafızlık Sınavı başvurusu Kur’an Kursu öğrencileri için 26 Kasım-3 Aralık 2021 tarihlerinde alınmıştı. 6-10 Aralık’ta da diğer öğrenciler başvurdu.

Başvurular tüm öğrenciler için sona erdi. 3 Ocak’ta giriş belgeleri yayınlandı.

10 Ocak 2022’de başlayan sınavlar 21 Ocak’ta sona erecek.

2022 HAFIZLIK SINAVI SONUÇLARI

Hafızlık Tespit Sınavı, yani 2022 1.Dönem Hafızlık Sınavı sonuçları 11 Şubat 2022 tarihinde tüm adayların erişimine açılacak.

Adaylar sonuçlarını;

https://dibbys.diyanet.gov.tr/EHYS/Hafizlik/HafizlikSinavSonucuSorgulama.aspx

adresinden 11 Şubat günü öğrenebilecekler. Adaylara başka bir yoldan duyuru yapılmayacaktır.

Sınav sonuçlarında toplam 70 puan almış olan başarılı olacaktır. Sınavda başarılı olarak belge almaya hak kazanan öğrencilerimizin “Hafızlık Belgeleri” eğitim gördükleri Kur’an kursunun bağlı olduğu müftülüğe, hafızlığını kendi imkânlarıyla tamamlayan ve dışarıdan sınava katılarak belge almaya hak kazananların belgeleri ise başvuru esnasında belirttikleri müftülüklere gönderilecektir.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et