2022 EKYS sınavı ne zaman yapılacak? EKYS başvuru tarihleri belli mi?

Kamuoyunda müdür ve müdür yardımcılığı sınavı olarak da bilinen EKYS için bir kez daha hazırlıklar başlıyor. Her yıl binlerce öğretmenin MEB’e bağlı okullarda müdür veya müdür yardımcısı olabilmek için ter döktüğü EKYS için geri sayım sürüyor. 2022 EKYS ne zaman yapılacak? sorusu yanıt arıyor. EKYS başvuru tarihleri 2022 için en önemli konu.

Öğretmen olarak yılları geçmiş ve artık müdür-müdür yardımcısı olmak isteyenler her yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen EKYS sınavına katılıyor. EKYS açılım olarak Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı anlamına geliyor. Yönetici olmak isteyenler EKYS 2022 için hazırlık yapıyor.

EKYS 2022 NE ZAMAN YAPILACAK?

2022 yılında EKYS sınavı için henüz elimizde herhangi bir tarih yok. EKYS 2022 için MEB’ten sınav takvimi gelmesi beklenecek.

Fakat geçtiğimiz yıllara baktığımızda sınavın Mart aylarında yapıldığını görüyoruz. Bu yıl da EKYS için Mart ayı beklenecek gibi görünüyor.

EKYS 2022 BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Öğretmen olup, müdür veya müdür yardımcısı olma hayali kuranlar için Mart ayında yapılması beklenen sınavın başvuruları da 2022 yılının gelmesi ile birlikte açılacak. Öncesinde herhangi bir tarih bilgisi şimdilik verilmedi.

BAŞVURULAR AÇILDIĞI AN BU SAYFADA OLACAK-TIKLA-TAKİP ET-KAÇIRMA

KİMLER EKYS’YE GİREBİLİR?

Öğretmen olup, EKYS sınavı sonrası müdür veya müdür yardımcısı olarak atanmak isteyenleri de belirli şartlar bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nca belirlenen bu şartlar;

EKYS sınavına girip müdür yardımcısı olmak için daha önceden müdür görevinde hiç bulunmamış olmak ilk şarttır. Daha sonra yetkili öğretmen, kurucu müdür gibi kadrolarında en az bir yıl veya iki yıl öğretmen olarak görev yapmak şartı bulunmaktadır. İlk aşaması olan yazılı sınav da 80 adet soru sorulur ve adaylara toplamda 150 dakika süre tanınır.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et