2022 DİB-MBSTS sınavı ne zaman?

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 25 Ocak’ta başlayan 2022 DİB-MBSTS başvuruları büyük ilgi görüyor. Bu alanda eğitim görmüş ve Diyanet’in bu önemli sınavına katılmak isteyenler merakla 2022 DİB-MBSTS sınavı ne zaman? sorusuna yanıt arıyor. 2 Şubat’ta sona erecek başvuruların ardından adaylar heyecanla 2022 DİB-MBSTS sınav tarihi için bekleyişe koyulacak.

25 Ocak 2022 saat 10.00’da başlayan müracaatlar 2 Şubat mesai bitimine kadar ÖSYM’nin aday işlemleri sistemi üzerinden yapılacak. Sınava girecek olan adaylar bilgilerini doğru bir şekilde girip, sınav yeri seçimini kendilerine en uygun biçimde yapmalı.

Başvuruların ardından uzun zamandır bekleyen adaylar 2022 DİB-MBSTS sınavı için geri sayıma başlayacak.

Adaylar sınav başvurusu yaparken sisteme HES kodu vermeyi unutmamalılar. Söz konusu kod sınavın tarihine kadar geçerli olacak şekilde alınmalı ve sisteme verilmeli.

2022 DİB-MBSTS sınavı

DİB MBSTS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın daha önce yaptığı duyuruya göre, Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) 2022 yılının 12 Mart tarihinde yapılacak.

Ardından Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde ilk defa atanmak üzere görev almak isteyenlerin katılacağı “Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT)” 27 Kasım 2022’de yapılacak.

12 Mart’ta yapılacak olan sınav MBSTS sınavına ait sonuçlar adaylara 1 Nisan 2022 tarihinde duyurulacak. Adaylar sonuçlarını sonuc.osym.gov.tr adresinden anında öğrenebilecekler.

DİB MBSTS BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

2 Şubat 2022 tarihine kadar başvuru yapacak adaylar sisteme sınav ücreti veya diğer ismi ile başvuru ücreti ödemek zorundalar.

Adaylar sınav ücreti olarak 240 TL ödeyecekler. Söz konusu ücretler ÖSYM’nin ödeme sistemi üzerinden 3 Şubat 2022 tarihine kadar ödenebilir. Ödemesini yapmayan adayların başvurusu geçersiz sayılacaktır.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et