2022 ara tatil ne zaman olacak? Ara tatil günleri

Geçtiğimiz yıllarda başlayan bir uygulama ile artık eğitim literatürüne ara tatil kavramı girdi. Yeni düzenleme ile okullarda sömestr ve yaz tatillerine ek olarak ara tatil günleri de mevcut. Öğrenciler yoğun tempo içerisinde 1 haftalık ara tatil ile dinlenme şansı buluyor. Peki 2022 ara tatil ne zaman olacak?

Yaklaşan yeni yılın ardından, bir süre sonra sömestr tatilinde 2 haftalık bir dinlenme şansı bulacak olan ilk ve ortaöğretim öğrencileri, ardından bir değişiklik olmazsa okullara geri dönecekler. Tekrar dinlenme imkanı ise ara tatil ile olacak. Bu nedenle şimdiden 2020 ara tatil günleri en çok merak edilenler arasında olacak. 2022’deki ara tatiller, iki farklı eğitim-öğretim döneminde olacak.

2022 ara tatil

2022 ARA TATİL NE ZAMAN?

Ara tatil kavramı hayatımızda çok yeni sayılıyor. Zaten yeterince uygulama imkanı bulunamadan pandemi yasakları devreye girdi. Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı okulları sürekli açık tutmak istiyor. Bu nedenle ikinci dönem bir sürpriz olmazsa ilk ara tatil tarihinde öğrenciler dinlenme imkanı bulacak.

7 Şubat’ta başlayacak ikinci dönem sonrasında ilk ara tatil, 11 Nisan-15 Nisan 2022 tarihleri arasında olacak.

Bir sonraki yıl, yani 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nda ara tatil tarihleri şimdilik belirsiz. Net bir tarih elimizde olmasa da, bakanlık genelde Kasım ayında ara tatil ilan ediyor ve öğrenciler-öğretmenler bu süreyi tatille geçiriyor.

Ara tatilin bitmesinin ardından okullar Haziran ayına kadar ara vermeden işlevini sürdürecek. Bu esnada bir yasaklama kararı gelmezse okullar 17 Haziran’da sona erecek.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et