2021 İOKBS (bursluluk) sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı‘na bağlı ilk ve orta dereceli okullarda okuyan binlerce kişinin her yıl burs alabilmek veya parasız yatılı imkanından faydalanabilmek için girdiği 2021 İOKBS geride bıraktığımız hafta sonu yapıldı. Binlerce öğrencinin girdiği sınavın ardından yeni heyecan başladı. Sıradaki heyecanın adı bursluluk sınavı sonuçları oldu. 2021 İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusu bir kez daha gündemde.

5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11’inci Sınıfların katılımı ile 5 Eylül’de yapılan sınavın ardından hızlı bir şekilde soru ve cevapları açıklandı. Fakat açıklanan sadece yüzde 10’luk bir kısmı oldu. Hal böyle olunca bursluluk sınavını kazanıp kazanmadığını merak eden öğrenciler ve velileri 2021 bursluluk sınavı sonuçları ne zaman? sorusuna yanıt aramaya başladı.

BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha önce yapılan açıklama ile birlikte 2021 İOKBS sonuçları için tarih belirlendi. Buna göre bursluluk sınav sonuçları;

28 Eylül 2021 Salı günü tüm adayların erişimine açılacak. Sonuçlar meb.gov.tr internet adresinde olacak.

Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde “ Bursluluk Sınav Sonuç Belgesi”ni elektronik ortamdan alıp mühür ve imza ile onayladıktan sonra öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecektir.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et