2021-2022 Özel Okul ve Kolej Fiyatları ne kadar? Ankara Kolej Fiyatları

LGS’nin sona ermesinin sonuçların açıklanması için geri sayım başladı. 30 Haziran 2021’de LGS 2021 sonuçları açıklanacak. Sonuçların ardından kimi öğrenciler hayal ettikleri okul için yeterli puanı alabilirken, kimi öğrenciler farklı alternatiflere yönelecek. Bu alternatiflerden biri de özel okul veya kolej olacak.

Eğitim hayatında son yıllarda yaşanan değişimler hayatlarımıza kolej kavramını getirdi. Artık fiyatları bir çok kesime hitap edebilen kolejler, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı başlamadan önce yavaş yavaş fiyatlarını ve standartlarını belirlemeye başladı.

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nda eğitimin bir daha sekteye uğraması beklenmiyor. Bu nedenle Ankara’da bulunan kolejler Koronavirüs sonrası için hazırlık yapıyor.

ANKARA’DAKİ KOLEJLER TEDBİRLERİNİ ALDI

Her ne kadar aşılama süreci ile birlikte eski hayata dönüş beklense de, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı’nda okullarda tedbirlerin kusursuz uygulanması istenecek. Bu nedenle Ankara’da bulunan özel okul ve kolejler pandemi tedbirlerini eksiksiz biçimde almış durumda. Bir çok okul sınıflarını sosyal mesafeye uygun biçimde ayarlamış durumda. Ayrıca yıl boyunca uygulanacak hijyen kuralları için tüm tedbirlerini almış durumdalar.

ANKARA KOLEJ FİYATLARI 2021-2022

30 Haziran’da LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından çocuklarını koleje göndermek isteyen veliler şimdiden Ankara’da kolej fiyatları için arama yapmaya başladı bile. Bu yıl pandeminin etkisi ile kolej fiyatlarında artış görülüyor. Yeni sezonda kolej fiyatları için uygulanacak ortalama zamlar yüzde 20-25 arası değişiyor.

Ankara’da Kolej Fiyatları, kolejlerin konumu ve yapılarına göre değişim gösteriyor. İlköğretim seviyesinde kolejler 12 bin ila 15 bin TL arası yıllık fiyatlar sunabiliyor. Bazı yerlerde fiyatları bu bandında da üstüne çıkabiliyor.

Bu yılın fiyat tarifeleri ile ilgili açıklama Türkiye Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Öztürk;

“.Özel okullarımızda bütçelere göre okullar hesaplarını yaparlar. Formülün dışına çıkılmaz. Mayıs’ın sonuna kadar fiyatlarını açıklamak zorundadırlar. Yüzde 32’nin üzerinde zam yapma hakları var. Erken kayıt fırsatında yüzde 24.72 gibi bir rakamla bakanlığımız e-okul’da belirledi. Şu anda bizim bütün işlemlerimiz e-okul üzerinden gidiyor. Bugün kimin evine ateş düşmedi? Burslu talepleri var. Velimizi kaybetmek de istemiyoruz. 15-20 arasında zam olur.” ifadelerini kullanıyor.

ÖZEL ANKARA KOLEJİ’NDE ERKEN KAYIT İNDİRİMİ VAR

Kayıt döneminin başlaması ile birlikte Ankara’nın Sincan-Yenikent ve Törekent bölgesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Ankara Koleji velilere yönelik özel avantajlarını sunmaya başladı. Sincan Kolej Fiyatları’nın da arttığı bu dönemde Özel Ankara Koleji sizler için avantajlı fırsatlar sunuyor.

Özel Ankara Koleji, Ankara Kolej Fiyatları genelde yüzde 25 artışa giderken, erken kayıt indirimi ile yüzde 25 oranında indirim imkanı sunarak öne çıkıyor.

Kaliteli eğitim kadrosu, öğrenci temelli eğitim anlayışı ve teknolojiye entegre yapısı ile fırsatlardan  faydalanmak için sizleri Yenikent’te bulunan Ankara Koleji’ne davet ediyoruz.

Ankara Koleji ile iletişime geçmek için; http://www.ankarakoleji.k12.tr/Contact.aspx
Ankara Koleji’ni Instagram’dan takip etmek için: https://www.instagram.com/ankarakolejii/?hl=tr

Bir Cevap YazınCevabı iptal et