2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı ne zaman başlayacak? Net açıklama geldi

Okullarda yeni eğitim-öğretim yılı ne zaman başlayacak? sorusu gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, pandemi yasakları nedeniyle kötü geçen bir eğitim yılının ardından yeni umutların doğacağı 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı ile ilgili gereken açıklamayı yaptı. Uzaktan eğitim ile geçen bir yılın ardından telafi eğitimleri ile birlikte Temmuz ayında okulların kapanması bekleniyor. Bu yıl biterken amaç karnelerin yüz yüze verilebilmesi olacak. Fakat ana amaç, bir sonraki yıl okulları mümkün olduğunca açık tutabilmek.

Bugün bir canlı yayına katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullar ne zaman açılacak? ve 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı ne zaman başlayacak? sorularına yanıt verdi. Yeni Eğitim-Öğretim Yılı için takvim hazırladıklarını söyleyen Bakan Selçuk, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı için 1 Eylül tarihini verdi. Yani 1 Eylül 2021’de bir aksilik olmazsa yeni okul yılı başlayacak.

Ziya Selçuk

1 EYLÜL’DE AÇILIYOR

CNN Türk ekranlarında Ahmet Hakan’ın yönettiği Tarafsız Bölge’ye katılan Ziya Selçuk, okulların açılması ile ilgili planı şu şekilde söyledi;

“Aşının da avantajıyla beraber önümüzdeki aylarda bir rahatlama geldiğinde mümkünse 1 Eylül’de açacağız. Ama bu koşulları tam olarak kestiremediğimiz için hesabımızı yaza göre de kışa göre de yapıyoruz. Biz eylülün ilk haftası açmak istiyoruz, buna göre hazırlığımız var. Pazartesinden başlayacağı için 30 Ağustos’a denk geliyor ancak resmi tatil olduğu için onu ayarlarız.”

Karnelerin 18 Haziran’da verileceğini söyleyen Bakan Selçuk;

Biz geçen dönemde de karneyi günler öncesinden verdik. Milyonlarca öğrencimiz var, hepsi birden aynı anda sisteme girmeye çalışıyorlar, bir sıkışma oluyor. O yüzden geçen dönem de erkenden açtık. 2 Temmuz’u beklememiz gerekmiyor, biz bir kolaylaştırma yapmaya çalışıyoruz. ifadelerini kullandı.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et