20 Ocak 2022 okullar tatil mi? Kar tatili olan iller listesi

Ülkemiz soğuk ve yağışlı hava sistemleri ile karşı karşıya. Bir çok ilimizde yoğun kar yağışları hem hayatı, hem de eğitim hayatını doğrudan etkiliyor. Bir çok illimizde dün ve bugün okullar tatildi. Son haftaya girilmişken 20 Ocak 2022 okullar tatil mi? sorusu da yanıt buldu. 20 Ocak’ta kar tatili olan iller belli oldu. Eğitime ara verilen iller listesi saat başı artıyor.

Meteoroloji geçtiğimiz günlerde yoğun kar yağışlı ve soğuk sistem karşısında insanları uyarmıştı. Uyarılar gerçek çıktı. Başta Güneydoğu Anadolu olmak üzere memleketin bir çok yerinde üst üste kar tatili olan iller listesi oluşmaya başladı. 20 Ocak 2022 okullar tatil mi? sorusu üzerine bir çok ilin valiliği açıklama yaparak duruma açıklık getirdi.

20 Ocak 2022 okullar tatil mi

20 OCAK 2022 OKULLAR TATİL Mİ?

Günün bu saati itibari ile kar tatili olan iller 10 adet. Önümüzdeki saatlerde yağışlar imkanı zorlamaya devam ederse daha çok ilden kar tatili haberi gelmeye devam edecek.

20 Ocak kar tatili olan iller:

Bilecik’te okullar tatil

Bilecik Valiliği 20 Ocak 2022 Perşembe gününü 1 gün süre ile tatil ilan etti.

Mardin’de okullar tatil

Mardin Valiliği hava muhalefeti nedeniyle okulların 20 Ocak’ta tatil olduğunu duyurdu.

Bitlis’te okullar tatil

Bitlis Valiliği tarafından 20 Ocak Perşembe günü okullar tatil ilan edildi.

Diğer iller şu şekilde;

Kahramanmaraş, Bolu, Şanlıurfa, Bingöl, Diyarbakır, Sinop, Malatya, Adıyaman, Sakarya, Karaman, Tunceli, Düzce, Ağrı, Hakkari, Gümüşhane, Gaziantep, Kars, Giresun, Niğde, Şırnak, Aksaray, Muş, Kilis, Nevşehir, Adana, Sivas, Bayburt ve Çankırı (bazı illerimizin sadece bir kaç ilçesinde tatil ilan edildi. İlçe isimlerini valilik sitesinden öğrenebilirsiniz)

Bunun dışında bugün hava muhalefeti nedeniyle kiminin yollarda, kiminin evlerde mahsur kaldığı Gaziantep’ten henüz bir tatil duyurusu gelmedi. Fakat muhtemelen önümüzdeki bir kaç saat içerisinde Gaziantep’te 20 Ocak kar tatili ilan edilecek. Eğitim öğretim Cuma günü kaldığı yerden devam edebilse bile, son gün, yani karne günü olduğu için muhtemelen bir çok yerde Cuma günü de tatil ilan edilebilir.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et