20 Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Başlayacak?

Beklenen müjde geldi. Önümüzdeki günlerde 2022 yılının ilk öğretmen ataması yapılacak ve sayı 20 bin olacak. 20 bin öğretmen ataması müjdesi 27 Haziran Pazartesi günü yapılan Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi..

20 bin öğretmen ataması müjdesinin verilmesinin ardından artık gözler Milli Eğitim Bakanlığı’na çevrildi. Çünkü atamanın ne zaman başlayacağı ve hangi tarihler arasında başvuruların alınacağına bakanlık karar verecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün kabineden sonra öğretmen ataması müjdesini şu ifadelerle verdi;

“Bu yıl için söz verdiğimiz 20 bin yeni öğretmen ataması ile ilgili süreç önümüzdeki günlerde Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılacak.”

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN BAŞLAR?

Bu konuda ilk açıklama Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den geldi. Twitter’dan açıklama yapan Bakan Özer, söz konusu atama ile ilgili takvimin önümüzdeki günlerde açıklanacağını ve öğretmen adaylarının fazla beklemeyeceğini belirtti.

20 Bin Öğretmen Ataması

Konu ile ilgili açıklamasında Bakan Özer;

“Her zaman öğretmenlerimizin yanında olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a verdiği atama müjdesi için şükranlarımızı sunuyoruz. Atama takvimini en kısa sürede açıklayacağız. Öğretmen adaylarımıza şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et