20 Aralık Konya okullar tatil mi? Konya Valiliği son dakika açıklaması geldi mi?

Ülkemiz kar yağışına teslim. Geçtiğimiz haftanın son günlerinde başlayan soğuk ve yağışlı sistem etkisini arttırarak hafta sonu da sürdürdü. Bir çok ilimizin kar aldığı bu sistemde Konya’da da kar yağışı yoğun ve etkili görüldü. Konya’da lapa lapa yağan kar sonrası Konya Valiliği son dakika açıklaması bekleniyordu. Konya’da 20 Aralık okullar tatil mi? sorusu gündeme geldi.

Konya kış mevsimini uzun zamandır kurak geçiriyordu. Beklenen yağışlar nihayet bir süredir etkili oldu. Öyle ki bu pazar günü kentte iri taneli, yoğun kar görüldü. Ani bastıran kar kenti beyaz örtü ile boyadı.

Kar yağışı yolları da bir hayli etkiledi. Buzlanma ve don tehlikesi nedeniyle sürücülerin dikkatli olmaları istendi.

20 Aralık Konya okullar tatil mi?

KONYA’DA OKULLAR TATİL Mİ?

Konya’da henüz okullar için tatil kararı yok. Konya Valiliği şu an için ana sayfasından veya sosyal medyadan herhangi bir tatil haberi yapmış durumda değil. Konya’da okullar şu an için açık olacak gibi görünüyor. Kentte gece de etkisini sürdürecek kar yağışı nedeniyle durum değişebilir.

Fakat şimdilik Konya Valiliği bir son dakika kar tatili uyarısı yapmadı.

GECE OLMADAN KAR TATİLİ GELDİ!

Valilik geceye doğru beklenen açıklamayı yaptı. 20 Aralık 2021 günü Konya’da okullar kar yağışı nedeniyle 1 gün süreyle tatil ilan edildi.

Konya’da tatil olan yerler;

Ahırlı, Altınekin, Akören, Bozkır, Beyşehir, Çeltik, Doğanhisar, Derbent, Derebucak, Hadim, Hüyük, Ilgın, Meram, Karatay, Selçuklu, Seydişehir, Sarayönü, Yalıhüyük ve Yunak

Bir Cevap YazınCevabı iptal et