19 Mayıs Hangi Gün? 19 Mayıs Resmi Tatil Olacak Mı?

Bir resmi tatil daha yaklaşıyor. Mayısın başında Ramazan Bayramı için verilen 3 günlük tatilin ardından öğrenciler, öğretmenler ve tüm eğitim camiasının gözü bir sonraki resmi tatil olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için gelecek açıklamada. Takvimlere göre 19 Mayıs Resmi Tatil ile ilgili açıklama gelmiş durumda.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ülkemizin en eski milli bayramlarından biri. Ülkemizde gençliğe adanmış olan bu bayram aynı zamanda tüm kamu çalışma hayatında ve pek tabii olarak Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki tüm özel ve kamuya ait okullarda tatil oluyor.

19 Mayıs

19 MAYIS HANGİ GÜNE DENK GELİYOR?

Takvimlere baktığımızda 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Perşembe gününe denk gelecek. Bu da aynı zamanda 19 Mayıs Perşembe gününün resmi tatil olarak herkesçe kutlanacağı anlamına geliyor.

19 Mayıs öncesi, yani 18 Mayıs Çarşamba günü ise yarım gün tatil olmayacak. Ülkemizde resmi tatiller öncesi yarım gün uygulaması sadece 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için geçerli.

19 MAYIS RESMİ TATİL Mİ?

Ülkemizde yasalar gereği 19 Mayıs Milli Bayramı resmi tatil olarak kutlanır. Bu tarihte;

  • Tüm kamu kurum ve kuruluşları
  • Okullar

resmi tatil yaparlar. Özel sektörde ise genelde tatil ilan edilmektedir.

19 MAYIS’TA OKULLARDA TÖREN OLACAK MI?

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda okullarda tören yapılması bekleniyor. Bu önemli tarihte okullar her zaman olduğu gibi tören yapacaktır. Törene katılımın zorunlu olması ve gitmeyenler için devamsızlık yazılması bekleniyor.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et