15 tatil uzatılacak mı? Gözler kabinede

Koronavirüs sürecinin bir numaralı gündem maddeleri arasında bulunan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün bir kez daha toplanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde bir araya gelecek bakanların ilk gündem maddesi Omicron olacak. Eğitim hayatını da doğrudan etkileyen Omicron varyantı nedeniyle 15 tatil uzatılacak mı? sorusu da vatandaşların aklında.

Kabinede Omicron varyantı nedeniyle hastanelerdeki doluluk oranları, illere göre vaka durumu ve aşılamadaki son duruma dair Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından bir sunum yapılacak. Sunumda vakaların son durumu belli olacak. Ama asıl gözler 15 tatil uzatılacak mı? sorusunun yanıtında olacak.

Esas endişe ise okullara yönelik. Milli Eğitim Bakanı Özer başta olmak üzere yetkililer okullarda herhangi bir sorun olmadığını söylüyor. Fakat insanlar gördüklerini biliyor. Okullarda çocukların hasta olduğu bir çok yer var. Bu hastalıkların ne kadar Omicron bilinmiyor.

15 tatil uzatılacak mı?

15 TATİL UZATILIR MI?

Gerek Milli Eğitim Bakanlığı’nın, gerek hükümetin bu konuda tavrı net. Okulları normal düzeninde, herhangi bir aksaklık olmadan açık tutmak istiyorlar.

Fakat Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yapacağı sunumda eğer herhangi bir acil durum görünürse olası bir sömestr uzatma kararı da gelebilir. Fakat bu çok çok düşük bir ihtimal.

Şimdilik bir aksilik olmazsa 15 tatil vaktinde başlayıp, vaktinde bitecek ve ikinci dönem kaldığı yerden devam edecek.

Önümüzdeki günler bu açıdan neler olup biteceğini hep beraber göreceğimiz anlara şahit olacak. Fakat hükümet en son kapananın eğitim hayatı olacağının altını çiziyor.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et